TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Toplantısı Yapıldı

Okul Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Toplantısı, 21 Aralık 2017 Perşembe günü Şube Müdürü Hıdır Güleç başkanlığında gerçekleştirildi.
Okul Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Toplantısı Yapıldı

Toplantıda; açılış konuşması yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Hıdır Güleç, ilgili Genelge doğrultusunda günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Toplantıda söz alan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hıdır Belice, “İlimizde arz ve talep konusunda sıkıntı olduğunu belirterek İl Valimizin girişimleriyle açılan konfeksiyon atölyelerinde çalıştırılacak nitelikli eleman bulamadıklarını değinen Belice, meslek öğrenmenin çok önemli olduğunu; ancak ilimizde bu konuda kursların açıldığını bir çok kişinin girişimcilik belgesini aldığını ve kendi işini kuran kişi sayısı yeterli olmadığını belirtti. Kurumlar arası işbirliği ile bu konuda da iyileşme meydana geleceğine inandığımı söyledi.”

Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Saadet Erdinç, okulunda giyim atölyesi, giyim öğretmeni ve giyim alanının olmadığını dile getirdi. Erdinç, ilimizdeki öğrencilerin masa başı iş taleplerinin olduğunu bundan dolayı sektörün ihtiyacı olan makineci, usta, nitelikli ara eleman yetiştirmenin çok güç olacağını belirtti.” Söz alan İsmet İnönü Ticaret ve Mesleki Anadolu Lisesi Müdürü Özkan Yurtsever, “İldeki Meslek Liselerine öğrencilerin çok talebinin olmadığını dile getirdi. Bu durumun Milli Eğitim Bakanlığının Stratejisine uygun olmadığını ve ilimizde bu durumun düzeltilmesi gerektiğini belirtti.”

Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Elaldı yaptığı konuşmada, “Mesleki Eğitim sonrası istihdam olan öğrenciler mesleki eğitime ilginin aratacağını belirten Elaldı, Belediye Başkanlığı ve Valilik olarak istihdama yönelik çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi. Tekstil üzerine açılacak bir alana ihtiyaç duyulacağını belirtti. Çağırı merkezi alanında da aynı şekilde ihtiyaç duyulan bir alan olduğunu söyledi. Toplantıya katılan kurum yetkilileri herkes görüş ve önerilerini dile getirerek toplantı dağıldı.

Toplantıya; Milli Eğitim Şube Müdürü Hıdır Güleç, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Elaldı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hıdır Belice, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Seda Güneşli Özdemir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Özgür Kırmızıtaş,  İl merkezindeki tüm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürleri katıldı. Yaşar ÇİÇEK

22-12-201722-12-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.