TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, İlimiz Merkez Alibaba Mahallesinde Hayırsever İşadamı Ali Büyükdağ tarafından yapılacak olan okulun protokolünü imzaladı.
Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı

İlimiz Merkez Alibaba Mahallesinde mülkiyeti Maliye Hazinesine ait, Milli Eğitim Bakanlığına tahsisli arsa üzerine,  Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel`in destek ve girişimleri sonucu “Eğitime % 100 Destek Projesi) kapsamında yapılacak olan “8 Derslikli Okul Binasının” yapımına ilişkin protokol Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ile Işık Liyon A.Ş. adına Hayırsever Ali Büyükdağ tarafından imzalandı.

Valilik Makamında düzenlenen protokol imza törenine, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Vali Yardımcımız Selçuk Yosunkaya, Işık Liyon A.Ş. adına Hayırsever işadamı Ali Büyükdağ, Tuncelili hemşerimiz Berlin Teknik Üniversitesinden Prof.Dr.Şahin Albayrak,İl Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Batur  katıldı.

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Hayırsever işadamı Ali Büyükdağ’a “Hoş geldiniz diyerek” sözüne başladı ve “Tunceli eğitimde bir marka, kardeşiniz Merhum Latif Büyükdağ adına, ilimizde yapılacak olan bu yatırım bizim için de çok önemli, yapılacak olan bu okul için burada bulunan katılımcıların huzurunda size teşekkür ederim. Allah razı olsun, eğitime yapılacak yatırım çok önemli, bu okulun İlimize, Memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel  okul yaptıracak hayırsever İşadamı Ali Büyükdağ´ı kucaklayarak kendisine teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Işık Liyon A.Ş. adına Hayırsever işadamı Ali Büyükdağ “Değerli Valimize çok teşekkür ederim. Bizleri doğduğumuz bu topraklara bir okul yapmamıza vesile oldu. Dersimli olarak  bu topraklara  borcumuz var borcumuzu ödüyoruz. Trafik Kazasında hayatını kaybeden Kardeşim Latif Büyükdağ adına yapacağımız bu okulun İlimize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. Yaşar ÇİÇEK

 21-09-201721-09-201721-09-2017

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.