TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulların Güvenliği Görüşüldü

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, çocuklarımızın ve gençlerimizin, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını huzur ve güven içinde geçirebilmesi için okullarımızda güvenlik ile ilgili yapılan çalışmalar ile alınacak tedbirlere ilişkin toplantı yaptı.
Okulların Güvenliği Görüşüldü

 

08.09.2017 günü Tunceli Anadolu Lisesi toplantı salonunda Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel başkanlığında yapılan toplantıya, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcısı Hasan Çiçek, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Alb. Ali Kahraman, Milli Eğitim Müdür V. Metin Batur, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Bilişim ve Rehber öğretmenleri, Okul Aile Birliği Temsilcileri, Öğrenci taşımacılığı yapan Kooperatif Başkanları ile Özel Öğretim Kurumların Müdürleri katıldı.

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, okulların güvenliği ile ilgili düzenlenen toplantıya ilişkin olarak yapmış olduğu konuşmada, “Amacımız çocuklarımızın daha güvenli bir ortamda eğitim ve öğrenim görmelerini sağlamak olduğunu, okullarda güvenlik ile ilgili yapılacak çalışmaların neler olabileceğini, güvenlik konusunda ne gibi çalışmaların yapılabileceğini görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak için buradayız. Eğitimin kalitesini yükseltmek, öğrenci -öğretmen -veli saç ayağında elbirliği ile biz fikri ile çalışarak başarıya ulaşacağız´ dedi.

Okul çevrelerindeki güvenlik kameraları ile fiziki tedbirlerin durumu, okul çevrelerinde uyuşturucu ve benzeri madde satışına karşı alınacak önlemler ile okul servis araçlarında öğrenci güvenliğine yönelik yapılması gereken işlemlerin ele alındığı toplantı, ilgili kurum temsilcilerinin yaptıkları ve yapacakları çalışmaların değerlendirilmesiyle sona erdi. Yaşar ÇİÇEK

 

11-09-201711-09-201711-09-201711-09-2017

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.