TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Öğretmenleri /Psikolojik Danışmanlar Çalıştaya Katıldı.

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı görevlileri tarafından, Tunceli Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile  ‘Ergenlerin Gelişim Dinamikleri ve Ergen Sağlığı’ konusunda 02-03-04 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen çalıştaya, ilimiz genelindeki resmi/özel okul ve kurumlarda görev yapan Rehberlik Öğretmenleri /Psikolojik Danışmanlar Tunceli RAM Konferans Salonu’nda katıldılar.
Rehberlik Öğretmenleri /Psikolojik Danışmanlar Çalıştaya Katıldı.

Çalıştaya ilişkin bilgi veren Tunceli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Koray Yıldırım: “İlimizdeki Rehberlik öğretmenlerinin /psikolojik danışmanların mesleki gelişimlerine katkı sunmak ve böylelikle onların bilgilerinin güncellenmesini sağlamak amacıyla ilimizde bir eğitim etkinliğini daha gerçekleştirmiş olduk. Bundan sonraki süreçte de farklı konularda başka eğitim etkinliklerini devam ettirmek istiyoruz. Çalıştayın gerçekleştirilmesi için verdiği desteklerden ötürü Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Aslanoğlu’na, ayrıca çalıştay sürecindeki yardımlarından ötürü Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’na teşekkür ederiz.”  dedi.

Yapılan çalıştay kapsamında; ‘cinsel sağlık eğitim programı, kavramlar ve yaklaşım, boyutlar, farklı boyutları ile ergenlik dönemi değişimleri, bedeni tanımak, örnek ders içerikleri ve öğrenci paylaşımları, çocuk-ergen çalışmalarında etik ilkeler ve çocuk hakları, toplumsal cinsiyet farkındalığı, değerler ve öğrenciye yansıyanlar, cinsel istismar ve koruyucu-önleyici çalışmalar, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, ergenlerde cinsel eğitim’ gibi konular işlendi. Yaşar ÇİÇEK

06-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.