TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Yaşam İçin Öğrencilere Kuru Üzüm Dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile yürütülen ‘Okullarda Kuru Üzüm Dağıtım Programı’ kapsamında Tunceli’de üzüm dağıtımına başlandı
Sağlıklı Yaşam İçin Öğrencilere Kuru Üzüm Dağıtıldı

Kuru üzüm dağıtım programı kapsamında Merkez Vali Mehmet Ali Türker İlkokulu öğrencilerine kuru üzüm dağıtıldı. Programa Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Kaya, Şube Müdürü Metin Batur, Okul Müdürü Ali Rıza Öztürk, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Yardımcısı Serdar Araslantaş, paketler halinde hazırlanan üzümleri dağıttı. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çeken Vali Yardımcısı Arslantaş, öğrencilerle sohbet ederek derslerinde başarılar diledi.

 Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca yaptığı açıklamada, Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması için yeterli ve dengeli beslenmelerine, sağlıklı büyüme ve gelişmelerine katkı sağlamak için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da üzüm tüketimi ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde çalışmalar yapılmıştır. Toplamda 4 hafta her hafta Perşembe günü dağıtılmak üzere 25 gramlık kuru üzüm paketleri 81 il ile birlikte Tunceli’de de 09 Mayıs 2016 tarihinden itibaren dağıtıma başlanmıştır.

Eyyüpkoca, “İlimizde İlkokul, anaokulu olmak üzere 41 okulda 4051 öğrenciye kuru üzümü dağıtımı 12.05.2016 tarihinde yapılmıştır. Yine okullarımızda 2016-2017 eğitim öğretim yılının 2. döneminde başlayan okul sütü projesi haftanın 3 günü Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri dağıtımı yapılmakta Mayıs ayının sonuna kadar proje devam edecektir. Bu programla amaçlanan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve doğru beslenmelerini hazır gıdalar yerine doğal gıdalar tüketmelerini sağlamaktır” dedi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.