TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi Aşure Etkinliği Yaptı.

Muharrem ayı nedeniyle Nazımiye Şehit Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi aşure etkinliği düzenledi.
Şehit Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi Aşure Etkinliği Yaptı.

05.11.2014 tarihinde Nazımiye Şehit Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi okul bahçesinde düzenlenen aşure etkinliğine, Kaymakam Bülent Güven, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Güngör Zobudoğuş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Müdür Yardımcıları Yalçın Fırat, Mehmet Arslan, İlçe Müftüsü İsa Topuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Altan Doğan, Okul Müdürü Alican Büyük, ilçe kurum müdürleri, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen aşure etkinliğinde, yaklaşık 1000 kişiye aşure dağıtıldı. Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, “Aşure bizim tarihimiz ve kültürümüzde çok derin izleri olan bir aydır. Bu bizim milletimizin birliği ve beraberliği için önemli olan tarafları var. Bu etkinlik il merkezi ve ilçe okullarımızın birçoğunda da devam edecek. Kaymakamlığımız ve Okul yönetimimize teşekkür ediyorum. Muharrem ayı kapsamında bu aşure etkinliği, çocuklarımızı kaynaşmaya, yardımlaşmaya, kardeşliklerini güçlendirmeye yarayan güzel bir etkinlik oldu. İnşallah birlik ve beraberliğimize katkı sunmasını temenni ediyorum” dedi.Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.