TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz`ın Adı Tunceli`de Yaşayacak

Pülümür Karayolunda PKK tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilen Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın adı belediye meclisinin aldığı kararla Mameki Köprüsünden Pülümür Karayoluna uzanan 6 kilometrelik yola verildi.
Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz`ın Adı Tunceli`de Yaşayacak

Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Bulvarı’nın açılışına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, CHP’li Milletvekilleri, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Tunceli’de şehit öğretmen Necmettin Yılmazın anısına düzenlenecek olan yürüyüşe katılmak için kente gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, valilik makamında Tuncay Sonel’le bir araya gelerek kent hakkında bilgi aldı.

Tunceli Valiliği’ndeki ziyarette konuşan Vali Tuncay Sonel, “Bizler şehidimizin ailesine ne yapsak az. Adını yaşatmak amacıyla kent merkezinden Pülümür yoluna uzanan 6 kilometrelik Bulvara Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Bulvarı adını verdik. Tunceli artık terörle anılmak istenmiyor” dedi.

Bu yıl Milli Eğitim camiası olarak iki acı yaşadıklarını bunlardan birinin Aybüke Yalçın’ın hayatını kaybetmesi olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, “Yine Necmettin hocamız öğrencilerimizin gönlünde, ailelerinin gönlünde taht kurmuş, ömrünün baharında karnelerini dağıtmış, anne babasıyla buluşacakken ne yazık ki teröre kurban gitti. İnşallah bu son olur. Gayretimiz bu” diye konuştu.

Teröre 161 öğretmeni kurban verdiklerini belirten Erdem, “Bilhassa doksanlı yıllarda çok şehit verdik. Bunun 31 Tunceli’den. Bu mesajın Tunceli’den verilmesi çok önemli. İnşallah bu terör belasından kurtuluruz. Daha rahat, müreffeh bir ülke olarak birlik beraberlik içerisinde yaşarız” şeklinde konuştu.

Valilik ziyaretinin ardından Mameki Köprüsü’ne geçen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, burada CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök ve CHP’li vekillerle bir araya geldi.

Kısa bir konuşma yapan Erdem’in ardından konuşan CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, “Teröre hedef olanlara Tunceli halkı yüreklice duruş sergiliyor. Terörün asla hedefe ulaşmayacağı, sorunlarımız varsa diyalog yoluyla çözülmesi gerektiği konusunda Tunceli halkı duyarlılığını belirtiyor. Şiddet ve terörden uzak bir Tunceli ve Türkiye diliyoruz. Tunceli halkının bu haykırışına katkı sağlamak, destek olmak, ülkemizin geleceği ve esenliği adına terörün aşılması konusunda duyarlılık sergilemek adına buradayız. Tunceli halkını kutluyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından okunan duayla Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Bulvarı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından katılımcılar bulvara, kırmızı ve beyaz karanfiller bıraktı. Yaşar ÇİÇEK

24-07-201724-07-201724-07-201724-07-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.