TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Tercih Danışma Büroları Kuruldu

2016-2017 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme için Tercihlerin Alınması 14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında (TEOG Tercih bürolarında) yapılacaktır.
TEOG Tercih Danışma Büroları Kuruldu

İlimiz TEOG Tercih bürolarında, Rehberlik öğretmenleri tarafından öğrencilere ve velilere yönelik tercih danışmanlığı ve eğitsel-meslekî rehberlik kapsamında; Tunceli Merkez’de iki ortaokulda, Cumhuriyet Ortaokulu (çarşıda) ile Munzur Ortaokulunda (Atatürk Mahallesi’nde) hizmet verilecektir. Ayrıca, TEOG tercih tarihlerinde ilçe merkezlerinde de söz konusu hizmetler, Rehberlik öğretmenlerimiz tarafından; Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Mazgirt-Akpazar beldesi, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Pülümür’de yürütülecektir.

2016- 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda; Ortaöğretim Kurumlarında okuyacak öğrencilerimiz, gelecekteki yaşamlarını etkileyeceği için, tercihlerini yapmadan önce; Tercih Bürolarında görevli olan Rehberlik öğretmenlerine danışmaları ve tercihler konusunda Rehberlik öğretmenlerine danışarak tercihlerini yapmaları oldukça önem arz etmektedir.

Milli Eğitim Müdür Vekili Gıyasettin Topuz, Şube Müdürü Baran Cengiz ve Maarif Müfettişi Demir Kurtbeyoğlu, TEOG tercih bürolarını ziyaret ederek Rehber Öğretmen ve velilerden bilgi aldı. Gıyasettin Topuz, tercih büroları ile ilgili yaptığı açıklamada tercih süreleri içerisinde, tercih bürolarımızdan yeterli düzeyde yararlanılması için tüm okul idarelerinin ve eğitim çalışanlarının gereken yönlendirilmeleri yapması gerekmektedir. Velilerimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm kamuoyuna saygı ile sunulur. Yaşar ÇİÇEK

17-07-201717-07-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.