TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı´nda (TEOG) ve LYS’de  dereceye giren öğrencilere plaket vererek ödüllendirdi.
TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.

          2013-2014 Eğitim Öğretim yılında yapılan TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş)Sınavında ve LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sonuçlarına göre ilimizde dereceye giren öğrencilere 11.09.2014 Perşembe günü saat:10.00´da Munzur Ortaokulu Toplantı Salonu´nda İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca’nın katılımıyla öğrencilere plaket verildi.

         Türkiye genelinde 1 milyon 300 bin kişi TEOG sınavına girdi. 120 soruyu doğru cevaplayan İlimiz Merkez Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Cem Arslan, Çemişgezek İlçesi Payamdüzü Köyü Ortaokulu öğrencisi Arif Doğaner 119 doğru ve merkez Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Haydar Sefkan Kayar, 117 soruyu doğru cevaplayarak derece yaptılar.

 İlimiz genelinde 2014 yılı  LYS sınavına giren 616 öğrencinin 306’sı yaptıkları tercihlerine yerleştirilerek % 48.27 yerleştirme başarısı göstermiştir. Eyyüpkoca ilimiz LYS’ deki yerleştirmelerde; 7 Tıp, 1 Diş Hekimliği, 2 Eczacılık, 9 Hukuk, 5 Mimarlık, 22 Mühendislik 3 Fizik tedavi ve Rehabilitasyon, 1 Diyetisyenlik, 50 Eğitim Fakültesi, 1 Veterinerlik, 13 Hemşirelik, ebelik, 9 Fen Edebiyat Fakültesi, 19 İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, 1 Çevirmenlik, 1 Zootekni, 3 Radyo Televizyon, 158 Yüksek okul programları olmak üzere birçok öğrenci seçkin üniversitelere yerleşmiştir diye belirtti.

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Eyyüpkoca: "Bu yıl TEOG sınavlarında gösterdiğimiz başarıyı YGS sınavı ve LYS sınavında da başarıyı artırarak eğitim çıtasını üst sıralara yükseltmek için tüm öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, eğitim yöneticileriyle, ailelerimizle, sivil toplum kuruluşlarıyla, basınımızla birlikte Sayın Valimizin liderliğinde yoğun bir çalışma başlatmış olup, çalışmanın sonuçları da alınmaya başlanmıştır.

          Sayın Valimiz Osman Kaymak liderliğinde, tüm eğitim camiası olarak eğitimdeki başarının TEOG’da olduğu gibi LYS sonuçlarına da yansıması ve ilimizin eğitim kenti olarak hak ettiği yere ulaşmasını sağlamak hedefimizdir. Bu başarının mimarları sevgili öğrencilerimiz, onları eğiten öğretmenlerimiz, her türlü maddi ve manevi katkı sağlayan velilerimiz, okul yöneticilerimiz, eğitim ve öğretime katkı sunan Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve eğitimde iyi örnekleri halkımızın gündemine sunan basınımıza ve eğitime katkı sunan tüm Tuncelili hemşerilerime teşekkür ediyorum" diye belirtti.

            Munzur Ortaokulu Toplantı Salonu’nda düzenlenen plaket törenine İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Müdür Yardımcısı Yalçın Fırat, Şube Müdürü Satım Kaya, dereceye giren merkez okullar ile ilçelerden gelen öğrenciler, okul müdürleri ve veliler katıldı. Yaşar ÇİÇEK

TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.TEOG ve LYS Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Plaket Verildi.

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.