TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG’da Türkiye Derecesi Yapan 4 Öğrenci Altın İle Ödüllendirildi

Türkiye genelinde MEB tarafından 8. sınıflar için düzenlenen  Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında derece yapan 4 öğrenciyi makamında kabul ederek Altın ile ödüllendirdi.
TEOG’da Türkiye Derecesi Yapan 4 Öğrenci Altın İle Ödüllendirildi

26-27 Kasım 2014 tarihinde Ortaöğretim Kurumlarına geçiş için yapılan 8. sınıflar ortak ortak sınavlar 1 sınavlarından İlimizde 4 Türkiye birincisi çıkardık. Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, Yabancı dil, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden toplam 120 sorunun tamamını doğru cevaplayan İlimiz Merkez Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Sinan Cem Oslu, Zelal Sönmez Munzur Ortaokulunda Berfin Taze, Özel Kalan Ortaokulundan Burcu Şakır Türkiye birincisi olmuşlardır.

Öğrencilerin başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yardımcısı Serdar Aslantaş, “Bugün başarının mimarlarıyla, aktörleriyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. İşte onlarda sizlersiniz. Başta  siz kıymetli öğrencilerimiz olmak üzere ailelerinizi, sizleri yetiştiren öğretmenlerinizi ve İl Millî Eğitim Müdürümüzü kutluyorum. Bugün başarıyı da ödüllendirmek istiyoruz. Başarıyı kovalayan bir ilde yöneticilik yapan birisi olarak başarı önündeki tüm engellerin ortadan kalkması temin etmek vazifemiz.  Geleceğimizde yer alacak siz kıymetli gençlerimize yön verme noktasında elimizden ne geliyorsa hem yüklenilen sorumluluğumuz gereği hem de Tunceli’nin önünü açmayla ilgili kamu görevlisi arkadaşlarımızla okuldaki okul aile birlikleriyle eğitime gönül vermiş herkesle bir noktada çabalayıp başarı çıtasının devam ettirilmesinin gayreti içerisinde olacağız diyerek çocukların tercihleri ve ileride yapacakları mesleklerle ilgili bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, yaptığı açıklamada Tunceli’nin daha önceki yıllarda Ortaöğretim Geçiş Sınavlarında Türkiye’de birincileri bulunmaktadır. Geçen yıl yani 2013-2014 eğitim-öğretim yılında da 342 il ortalaması yerleştirme puanıyla Türkiye birincisi olmuştur. Bu son elde edilen başarı da var olan başarıları taçlandırmıştır.

Aynı başarının Nisan ayında yapılacak Ortak Sınavlar-2 sınavında da devam etmesi gerektiğini söyleyerek başarıda emeği bulunan duyarlı ailelere, öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize teşekkür ederim dedi.  Başarı gösteren 4 öğrenci Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca tarafından Altın ile ödüllendirildiler.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında derece yapan öğrenciler için İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Şube Müdürü Metin Batur, Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Gülay Suroğlu, öğrencileri Sinan Cem Oslu, Zelal Sönmez,  Munzur Ortaokulu Müdürü Zeki Erdoğan, öğrencisi Berfin Taze, Özel Kalan Ortaokulu Müdürü Ali Rıza Ergün ve öğrencisi Burcu Şakır katıldı. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.