TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG/LYS Tercih Danışma Büroları Kuruldu

2015-2016 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme için Tercihlerin Alınması 15-25 Temmuz 2016 (Saat 17:00) tarihleri arasında (TEOG Tercih bürolarında) yapılacaktır.
TEOG/LYS Tercih Danışma Büroları Kuruldu

2016 Yükseköğretime Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine göre Tercih süresi, 26 Temmuz 02 Ağustos 2016 tarihleri arasında (LYS Tercih bürolarında) yapılacaktır.

İlimiz TEOG Tercih bürolarında, Rehberlik öğretmenleri tarafından öğrencilere ve velilere yönelik tercih danışmanlığı ve eğitsel-meslekî rehberlik kapsamında; Tunceli Merkez’de iki ortaokulda, Cumhuriyet Ortaokulu (çarşıda) ile Munzur Ortaokulunda (Atatürk Mahallesi’nde) hizmet verilecektir. Ayrıca, TEOG tercih tarihlerinde ilçe merkezlerinde de söz konusu hizmetler, Rehberlik öğretmenlerimiz tarafından; Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Mazgirt-Akpazar beldesi, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Pülümür’de yürütülecektir.

İlimiz LYS Tercih bürolarında, Rehberlik öğretmenleri tarafından öğrencilere ve velilere yönelik tercih danışmanlığı ve eğitsel-meslekî rehberlik kapsamında; Tunceli Merkez’de Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmet verilecektir. Ayrıca,  2016-ÖSYS tercih tarihlerinde ilçe merkezlerinde de söz konusu hizmetler, Rehberlik öğretmenlerimiz tarafından; Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Mazgirt-Akpazar beldesi, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Pülümür’de yürütülecektir.

2016- 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda; liselerde (anadolu liseleri, meslek liseleri) ile yükseköğretimde (üniversiteler - fakülteler/yüksekokullar) okuyacak öğrencilerimiz, gelecekteki yaşamlarını etkileyeceği için, tercihlerini yapmadan önce; Tercih Bürolarında görevli olan Rehberlik öğretmenlerine danışmaları ve tercihler konusunda Rehberlik öğretmenlerine danışarak tercihlerini yapmaları /sıralamaları oldukça önem arz etmektedir.

Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Tercih Büroları ile ilgili yaptığı açıklamada "Belirtilen tercih süreleri içerisinde, tercih bürolarımızdan yeterli düzeyde yararlanılması için tüm okul idarelerinin ve eğitim çalışanlarının gereken yönlendirilmeleri yapması gerekmektedir. Velilerimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm kamuoyuna saygı ile sunulur" diye belirtti. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.