TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri.

TÜBİTAK tarafından ülke genelinde bilim kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen “Bilim Söyleşileri” etkinliği ilimiz Türk Telekom Fen Lisesi’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi işbirliği ile gerçekleştirildi.
TÜBİTAK Bilim Söyleşileri.

        Ana teması “Kanser” olan ve Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Gökhan Özyiğit tarafından gerçekleştirilen bilim söyleşisine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Baran Cengiz, TÜBİTAK Popüler Bilim Dergileri Müdürü Duran Akca, idareci, öğrenci ve öğretmenler katıldı. Öğrencilerin büyük bir dikkatle takip ettiği söyleşi programında, Prof. Dr. Gökhan Özyiğit bilimsel çalışmalarla ilgili dünya tarihinde yaşanan gelişmeler ve bugünkü durumu gösteren paylaşımlarının ardından kanserle ilgili güncel bilgileri öğrencilere aktardı. Özellikle sigara kullanımının zararları konusu üzerinde duran Özyiğit, öğrencilere başarı dileklerini sunarak söyleşisini bitirdi. Söyleşinin ardından Bilim Sanat Merkezi ziyareti gerçekleştirildi.  

21-11-201721-11-201721-11-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.