TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bölge Birincisi Öğrenciler Vali Osman Kaymak`ı Makamında Ziyaret Ettiler.

Bu yıl 47. gerçekleştirilen Türkiye Bilimsel Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasında ilimiz Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Hasret Özcan, Emircan Ateş ve öğretmen Yunus Özen, Teknoloji Tasarım alanında bölge birincisi oldular.
TÜBİTAK Bölge Birincisi Öğrenciler Vali Osman Kaymak`ı Makamında Ziyaret Ettiler.

Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, okul müdürü Hıdır Güleç, öğrenciler Hasret Özcan, Emircan Ateş ve öğretmenleri Yunus Özen, Vali Osman Kaymak’ı makamında ziyaret ettiler.

Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi gelen bu başarıdan dolayı kutlayan Valimiz Osman Kaymak, Teknoloji Tasarım alanında birinci olan ilimiz öğrencilerinin Ankara’da yapılacak olan finalde Türkiye birinciliği beklediğini belirtti.

Öğrencilerimiz Valimiz Osman Kaymak’a projeleri hakkında bilgi verirken yaptıkları açıklamada;“Omurilik zedelenmesinden kaynaklı olarak hareket kaybının ve psikolojik beklentilerin en kısa sürede geri kazandırılması için tasarlanmıştır. Bireysel olarak belirli fizyoterapik hareketlerin bir uzman tavsiyesinde kolaylıkla yapılabilmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde hasta istediği her an cihaz yardımı ile egzersiz yapabilir “ dediler.

Öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan ve öğrencilere  bisiklet hediye eden Valimiz Osman Kaymak yaptığı açıklamada, Öğrencilerimizin başarısı ve gelecek yeni başarılar için her türlü desteği ve imkânı kendilerine sunacaklarını belirtti. Yaşar ÇİÇEK

14-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.