TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bölge Sergisi Sona Erdi

Bu yıl 47. gerçekleştirilen Türkiye Bilimsel Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasında ilimiz Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Hasret Özcan, Emircan Ataş ve öğretmen Yunus Özen, Teknoloji Tasarım alanında bölge birincisi oldular.
TÜBİTAK Bölge Sergisi Sona Erdi

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sergi sonunda Teknoloji Tasarım dalında “Egzersiz Yaptıran Robot Eldiven” proje hakkında Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca’ya bilgi veren öğrenciler “Omurilik zedelenmesinden kaynaklı olarak hareket kaybının ve psikolojik beklentilerin en kısa sürede geri kazandırılması için tasarlanmıştır. Bireysel olarak belirli fizyoterapik hareketlerin bir uzman tavsiyesinde kolaylıkla yapılabilmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde hasta istediği her an cihaz yardımı ile egzersiz yapabilir dedi.”

Teknoloji Tasarım alanında birinci olan ilimiz öğrencileri Ankara’da yapılacak olan finale katılacaktır. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca Malatya İlinde derece yapan öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca öğrencilerimizin bu projelerinin çok değerli olduğunu, bu projenin daha da geliştirilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü maddi ve manevi desteği sağlıyacaklarını belirterek. Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik etti.Yaşar ÇİÇEK

04-04-201604-04-201604-04-201604-04-201604-04-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.