TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Proje Yarışmasında Birincilik

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması bölge finali 27-30 Mart 2017 tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirildi. 
TÜBİTAK Lise Öğrencileri Proje Yarışmasında Birincilik

"Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilimler alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TUBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca düzenlenen proje yarışması Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Fizik Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım ve Türk Dili ve Edebiyatı dallarında gerçekleştirildi. Malatya bölgesine bağlı 7 ilden(Malatya, Elazığ, Tunceli, Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman ve Bingöl) toplam 611 proje başvurusu yapıldı. Bu projeler arasından seçilen 100 proje Malatya Bölge finalinde sergilendi. Sergilenen 100 proje arasından jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda 17 proje birinciliğe değer görülerek Ankara’da yapılacak final yarışmasına katılma hakkı elde etti.

İlimiz Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Elektrik Elektronik Öğretmeni Yunus Özen’ in danışman öğretmenliğini yaptığı Uğur Yılmaz Karataş ve Berkin Çölçayır adlı öğrenciler tarafından Teknolojik Tasarım alanında hazırlanan “DRONE İLE METAL TARAMA CİHAZI” adlı proje büyük bir başarı göstererek 1.seçildi ve Ankara’da yapılacak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı. Proje ile drone kullanılarak metal cisimlerin uzaktan tespit edilmesi amaçlanıyor.

Öğrencileri ve danışman öğretmeni makamında ağırlayan ve hediyelerini sunan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Batur, ortaya koydukları çalışmadan dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek Ankara’daki final yarışmas
nda başarılar diledi. Yaşar ÇİÇEK

 

03-04-201703-04-201703-04-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.