TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi´nde ´Hemşireler Günü´ Kutlaması

       Tunceli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşirelik Bölümü Öğrencileri İl Kültür Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen törenle ‘Hemşireler Günü’  kutlandı.
Tunceli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi´nde ´Hemşireler Günü´ Kutlaması

       İl Kültür Müdürlüğünde Tunceli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşirelik Alanı öğrencileri tarafından düzenlenen programa; Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Arslan, Tunceli Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Bölüm Başkanı Doç.Dr. Gülnaz Karatay, Tunceli Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yrd.Doç. Dr. Nazan Gürarslan Baş, Tunceli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Bengü Suroğlu Demirdaş, Okul Müdürü Erkan Şimşek, merkez okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

         Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan okulun Rehber öğretmeni Büşra Öztürk; Hemşirelik tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi olan, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Modern Hemşireliğin kurucu ve temsilcisi olan Florence Nightingale “Tanrı’nın en değerli armağanı olan hayat, çok defa hemşirelerin ellerine teslim edilmiştir. Eğer gözlem yapamıyorsanız hemşire olmaktan vazgeçin” demiştir.

        Yaklaşık iki saat süren programda öğrenciler çeşitli canlandırmalar yaptı, hemşirelik mesleği ile ilgili tanıtımlar yaparak, öğrenciler tarafından hazırlanan müzik sunumuyla tören bulundu.  Programın ardından ikramlara geçildi ve öğrenciler gönüllerince eğlendi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.