TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü´ne 105 İşçi Alım Kurası Çekildi

Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü´ne 105 İşçi Alım Kurası Çekildi

         Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü Toplum Yararı Projesi (TYP) hazırlamış olduğu 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 7 ay boyunca“Okullarımıza Personel Desteği” projesi çerçevesinde, Türkiye İş Kurumu “Toplum Yararı Çalışma Programı (TYP)” kapsamında Tunceli Merkez okullarda çalışmak üzere 105 vasıfsız eleman alım kurası çekildi.

 

         01.10.2014 Çarşamba günü Atatürk Kapalı Spor Salonunda, alınacak 105 kişi için toplamda 265 kişinin müracaat ettiği kura çekimi törenine, Tunceli 2. Noter vekili Gülistan Karakaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, İşkur Müdür Vekili Gülbahar Yağcı Kalkan, Milli Eğitim Şube Müdürleri Gıyasettin Topuz,  Satım Kaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

                 Açılış konuşması ve kura çekimi ile ilgili bilgi Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca tarafından verildi. Eyyüpkoca, konuşmasında;  Bu projenin Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, İş-Kur’un TYP Programı kapsamında bu dönem 7 aylık çalışma süresi programı yapıldı. Projenin okullarımızın daha temiz, hijyenik olması, çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda eğitim görmesi ve okullarımızın hizmetli sıkıntısına çözüm bulmak amacıyla yapıldığını, proje bu dönem için 7 ay süreceğini ve bu projede görev alanlara hayırlı osun dileklerini iletti.

 

 

        Kura çekiminde 105 asil ve 50 yedek belirleneceğini, Kurada asil olarak isimleri çekilenlerin İş-Kur’a kayıt olmaları gerektiğini, kurada asil olarak isimleri çekilenlerin 03 Kasım 2014 günü, Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğüne gelerek sigortalılık işlemlerini başlatmaları gerektiğini, aynı gün tüm personelin hangi okullarda görevli olduğunun kendilerine tebliğ edilecektir. Ardından Tunceli 2. Noter vekili Gülistan Karakaş, tarafından kura çekimine geçildi ve ilk kurayı Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca yaptı. Kurada, isimleri çıkanların mutluluklarını alkış ve ıslık eşliğinde kutladığı, isimleri çıkmayanların ise üzüldükleri görüldü. 09.10.2014.Erdal DÜLGE.

 

 

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.