TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından Öğrencilere Kışlık Mont Yardımı

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) İhtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımında bulundu. Her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere giysi yardımında bulunan Tunceli Ticaret Sanayi Odası bu yılda merkezde belirlenen 250 adet Milli Eğitim Müdürlüğüne 60 adet engelli öğrencilere 390 adet 7 ilçeye toplam 700 adet ihtiyaç sahibi öğrenciye mont yardımında bulundu.
Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından Öğrencilere Kışlık Mont Yardımı

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası eğitime katkı çalışmalarını bu yıl da devam ettiriyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliği ile her yıl gelenekselleşen  ihtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımı bu yılda gerçekleştirildi. Tunceli Merkez ve 7 ilçede eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerine yapılan mont yardımları, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde düzenlenen törenle Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu’na teslim edildi.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası’nın sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerin soğuk kış aylarında korunmaları için tedarik edilen montların teslimi için düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Açıkgöz, Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Kaflı, Nuri Gültekin TTSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Tunceli TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Açıkgöz,  Türkiye Odalar ve Borsaları Birliği ile Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından  tedarik edilen montları ihtiyacı olan öğrencilere dağıtımlarını her yıl hassasiyet içinde yaptıklarını belirterek, ‘Birliğimiz tarafından eğitime destek programı çerçevesinde her yıl giyim yardımları yapıyoruz. Birliğimizden gelen ödeneğin üzerine de oda olarak katkı sağlıyor ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek oluyoruz. Bizler bu uygulamayı her yıl titizlikle yapıyoruz. Bu yardımları yaparken de hiçbir yavrumuzun rencide olmamasına özen gösteriyoruz. Bu çalışma kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapılan işbirliği sonucunda ihtiyaç sahipleri öğrencilerimizi tespit ettik. Bugünde merkezde 250 Milli Eğitim Müdürlüğüne 60 engelli öğrenciye toplam 410 adet montu, belirlenmiş olan okullarda eğitim gören öğrencilerimize dağıtılması için müdürlerimize teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca yedi ilçede eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize de 390 adet mont dağıtılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdik ilimizde toplam 700 adet mont öğrencilerimize dağıttık.  Öğrencilerimiz Odamız tarafından finanse edilen montlar ile kış günlerinde soğuktan korunmuş olacaklar’ diye konuştu.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğu, ‘Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapmış olduğu bu önemli yardımı teslim almak için buradayız. Bu sevince ortak olmak istedik. Başkanımız daha önce de eğitime yardımları konusunda bana bilgi verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ilçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz koordineli  çalışmaları  ile ihtiyaç sahibi öğrencileri tespit ettik. Ülke ekonomisine katkı sağlayan iş insanlarının, bu tür sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlaması, öğrencilerimizi düşünmeleri son derece önemli. Bu insanlar kamuya vergi vererek destek oluyorlar, bunun yanında da eğitime de destek veriyorlar. Bu yardımların sonucunda  soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi öğrencileri ne kadar mutlu ettiklerini düşünemezsin. Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu yardımı yaparken kimseyi rencide etmemek için olağanüstü bir hassasiyet gösterdiklerini Aslanoğlu, tören bile istemediler. Ama bizler böyle güzel ve anlamlı desteğe ortak olalım, bu mutluluğu paylaşalım istedik. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu ben bir kez daha başta oda başkanımız olmak üzere bu yardımda katkısı ve desteği olan herkese teşekkür ediyorum’ dedi. Yaşar ÇİÇEK

 21-11-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.