TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli Valisi Osman Kaymak TEOG Birincilerini Ödüllendirdi

Tunceli Valisi Osman Kaymak, “TEOG’da Türkiye birincisi olduğumuzu düşünüyoruz”  Tunceli Valisi Osman Kaymak, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG)’da 120 sorunun tamamını yanıtlayan 17 öğrenciyi makamında  kabul ederek ödüllendirdi. 
Tunceli Valisi Osman Kaymak TEOG Birincilerini Ödüllendirdi

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Vali Kaymak, resmi olarak açıklanmasa da TEOG’da Tunceli’nin Türkiye birincisi olduğunu düşündüklerini söyledi.

Tunceli Valisi Osman Kaymak, TEOG’da 120 sorunun tamamını yanıtlayan öğrenciler, Milli Eğitim Müdür  Vekili Metin Batur ve öğretmenler ile valilik toplantı salonunda bir araya geldi.

Burada açıklama yapan Vali Kaymak, “17 öğrencimiz 120 sorunun tamamını yanıtlayarak Türkiye ybirincisi olmuşlardır. Tabi ki diğer illerde de 120 sorunun tamamını yanıtlayan öğrenciler de var onları da tebrik ediyoruz. Tunceli gibi küçük bir ilde zor şartlarda bu başarıyı gösteren öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

Tunceli’nin son 3 yıldır sınavda Türkiye birincisi olduğunu hatırlatan ve kent ile Türkiye sıralamaları hakkında bilgi veren Vali Kaymak, “6 dersin Türkiye ortalamasına bakarsak Türkiye ortalaması 67,55, Tunceli ortalaması ise 78,78. Yani böylece Türkiye ile Tunceli arasındaki fark 11,23 puan. Bakanlık aldığı karar gereği bunu açıklamıyor. Açıklamadığı için biz de resmen açıklamıyoruz. Ama bu veriler ışığında baktığımızda Tunceli’nin yine Türkiye birincisi olduğunu düşüyoruz” diye konuştu.

Tunceli’nin artık terörle anılmasını istemediklerini ve kentin eğitimde marka olduğunu ifade eden Vali Osman Kaymak, yakalanan başarıya ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu başarıda birinci özellikle Tunceli’de aileler çocuklarının eğitim görmesi konusunda çok duyarlı. Bir de Tunceli klasik doğu kültüründen farklı. Aydın aileler. İki en fazla üç çocukları var. Çocuk sayısı az olduğu için aileler çocuklarla yakından ilgileniyor. Sınıf başına düşen öğrenci sayısı 15-16’yı geçmiyor. Öğretmenlerimiz yerli öğretmenler ve çok başarılılar. Öğretmen ve veli duyarlı olunca öğrenciler de bu duyarlılığa katılınca başarı geliyor. Valilik ve milli eğitim olarak okulların bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Sosyal ve kültürel alanda hemen hemen her ilçemizde spor tesislerimiz yeteri kadar var. Biz bu başarının devamı için eğitim ordusu olarak çalışıyoruz” dedi. 

Açıklamasının ardından öğrencilere çeyrek altın ile çeşitli hediyeler veren Vali Kaymak daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Yaşar ÇİÇEK

01-06-201701-06-201701-06-201701-06-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.