TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli`de 10 Kasım ATATÜRK`ü Anma Etkinliği

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk`Ün ebediyete intikalinin 77 nci yılında İlimizde düzenlenen törenle anıldı.
Tunceli`de 10 Kasım ATATÜRK`ü Anma Etkinliği

         Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına, Valilik ve Garnizon Komutanlığı çelenklerin sunumu ile başlayan törene, Valimiz Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakçı, 4.Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Levent Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Başak Eryılmaz, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Übeyde İpek, Vali Yardımcıları Olgun Öner, Hasan Çiçek ve Serdar Arslantaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Atila Tamer, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları, er ve erbaşlar, emniyet personeli ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

           Atatürk´ün 77 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05´te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bayrakların yarıya indirilmesi ile sona eren anma etkinliğine İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda devam edildi.

          İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonundaki anma programı 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tunceli  Özel Kalan Ortaokulu sosyal bilgiler öğretmeni Seher Kont Erdoğan  tarafından yapıldı. Daha sonra öğrencilerimizin Atatürk konulu sunumları ile Müzik Öğretmeni Ceren Aytaç tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar solo olarak seslendirildi.

           Atatürk konulu şiir, resim ve kompozisyon dalında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Valimiz Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından ödülleri verildikten  sonra  askeri bandonun konseri ile program sona erdi. Yaşar  ÇİÇEK

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.