TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü

Tunceli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.  Tunceli´de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları kapsamında ilk olarak Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı´na İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu tarafından çelenk sunuldu. Öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Tunceli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü

İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu´nda devam edilen törene Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan V. Piyade Albay Yılmaz Ustaoğlu, Vali Yardımcıları Akın Zor ve Selçuk Yosunkaya, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, İl Genel Meclis Başkanı Zülfü Külahçı, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı okundu. 

Ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Programda konuşan Vali/ Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, konuşmasına 1994 yılında Mazgirt’e bağlı Darıkent Beldesinde şehit edilen 6 öğretmenimiz ile Tunceli-Erzincan Karayolunda şehit olan Necmettin Yılmaz Öğretmenimiz ve Batman’da şehit edilen Şenay Aybüke Yalçın Öğretmenimizi anarak başladı.

Vali Sonel,

26-11-2018

 “Vedat İnan, Mustafa Kaynarca, Ali İhsan Çetinkaya, Büminhan Temizkan, Rüstem Şen, Metin Kaynar 1994 yılında Mazgirt’e bağlı Darıkent Beldesinde alçak teröristlerce şehit edilen öğretmenlerimiz. Son olarak Şenay Aybüke Yalçın Öğretmenimiz Batman’ın Kozluk İlçesinde ve Necmettin Yılmaz Öğretmenimiz ise Şanlıurfa Siverek’te görev yaparken memleketi Gümüşhane’ye gitmek için kullandığı Tunceli- Pülümür-Erzincan yolunda şehit edildi. Bunun gibi daha nice şehit öğretmenimiz var. Öğretmenlerimizi şehit eden teröristler güvenlik güçlerimizce tek tek etkisiz hale getirildi. Kahraman güvenlik güçlerimize çok teşekkür ediyorum. Tunceli artık huzur şehri. Vatandaşlarımız gece geç saatlere kadar dışarıda vakit geçiriyor. Huzur şehri olunca, başta eğitim olmak üzere her alanda kalite yükseliyor. Eğitimde başarıyı getiren bütün unsurlar Tunceli’de var. Öğrenci, veli, öğretmen. Bu üç unsur bir araya geliyor ve Tunceli eğitimde başarıyı yakalıyor. Eğitimde başarı çıtasını yükselten öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum. Devletimiz de size her türlü imkanı sunuyor. Bu imkanları değerlendirin ve okuyun.” dedi.

 Vali Sonel, öğrencilere öğretmenlerini sadece yılın belirli gün ve haftalarında değil her fırsatta hatırlamalarını gerektiği nasihatinde bulunarak, 

“Ailenize gösterdiğiniz saygı ve sevginin daha fazlasını öğretmenlerinize gösterin. Öğretmenlerin bizlere emeği çok fazla. Öğretmenlerinizi sadece yılın belirli gün ve haftalarında değil fırsat buldukça arayıp, hal hatır sorun. Onlar bizim en değerli varlıklarımız. Bir öğrenci, anne ve babasından daha fazla öğretmenlerini görüyor.” diye konuştu.

Hayırsever işadamlarımıza eğitime alanında Tunceli’ye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Sonel, şu ifadeleri kaydetti: “Hayırsever İşadamlarımızdan Tunceli’ye okul yaptıran Ali Büyükdağ, Kütüphane ve Konferans Merkezi yaptıran Kazım Güntaş’a  çok teşekkür ederim. 2019 evladımız uçakla Türkiye’nin çeşitli illerine geziye gidiyor. Öğrencilerime ve okullara her türlü destekler veriliyor. Bunları yaparken bize destek olan işadamlarımıza da teşekkür ediyorum. Öte yandan Tunceli’de yürüttüğümüz projelerde başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanlarımızın çok büyük destekleri var. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit öğretmelerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum.”

Konuşmaların ardından, öğretmen ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu, skeç gösterileri sunuldu ve öğretmenlerden oluşan koro şarkılar seslendirdi. 

Programda, adaylık süreleri biten öğretmenler ise yemin etti. Stajyer öğretmenlerin yemin etmesinin ardından emekli olan iki öğretmene Vali Sonel tarafından teşekkür belgesi verildi. 

Daha sonra 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrenciler arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere Vali Sonel ve protokolün diğer üyeleri tarafından ödülleri verildi. 

Program İl Milli Eğitim Müdürü Aslanoğlu´nun eğitime destekleri nedeniyle Vali Sonel´e plaket takdim etmesinin ardından sona erdi. Yaşar ÇİÇEK

26-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.