TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Tunceli’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda program düzenlendi.
Tunceli’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Programa, Vali/Belediye Başkanı V. Tuncay Sonel ve Eşi Handan Sonel Hanımefendi, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, Emniyet Müdürü Doğu Ateş, AK Parti İl Başkanı Fatih Tek, kurum müdürleri ile il merkezi ve ilçelerimizden gelen engeli olan vatandaşlarımız katıldı. 

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı okundu.

Programda yapılan bütün konuşmalar, işitme engeli olan vatandaşlarımız için işaret diliyle anlatıldı.

Vali/Belediye Başkanı V. Tuncay Sonel, burada yaptığı konuşmada Devletimizin sunduğu imkanlarla engeli olan vatandaşlarımızın yanında olduklarını ifade etti.  Vali Sonel, “17 aydır hem Valilik hem de Belediye Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Bu süre içerisinde engeli olan vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz hizmetler başta olmak üzere yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda her türlü katkıyı sağlayan çok kıymetli Sayın Cumhurbaşkanımıza Tunceli halkımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. Hem Valilik hem de Belediye olarak Devletimizin vermiş olduğu imkanlarla Tunceli’de eskisiyle mukayese edilmeyecek şekilde güzel işler ortaya çıkarıldı. Artık Devletimizin ulaşmadığı aile, ulaşmadığı ev, ulaşmadığı garibimiz yok. Yol yaparsınız, bina yaparsınız ama en ücra köşedeki bir vatandaşımıza ulaşamayıp, gönlünü alamadıktan sonra bu yaptıklarınızın hiç bir önemi yoktur. Tunceli’de sadece 3 Aralık’ta veya Mayıs ayındaki Engelliler Haftası’nda değil, yılın her günü sizlere ulaşarak Devletimizin şefkatini, merhametini, güler yüzünü göstermeye çalışıyoruz. Sizlere nasıl faydamız dokunur, sizlerle nasıl daha çok bir arada oluruz onu düşünüyoruz. Fırsat buldukça evlerinize geliyoruz, konutun da kapısını açarak esas sizin eviniz anlayışıyla sizleri evinizde de ağırlamaya çalıştık.” dedi.

“Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün”

04-12-2018

Vali Sonel, sadece yılın belirli gün ve haftalarında değil, her fırsatta engeli olan vatandaşlarımızın yanında olduklarına dikkat çekerek şu ifadeleri kaydetti:

“Kahraman güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonlarıyla Tunceli adeta huzur şehri oldu. İstihdamdan diğer alt yapı çalışmalarına kadar Devletimiz Tunceli’ye büyük önem veriyor. Sizleri hatırlamak için belirli gün ve haftalara gerek yok. “Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün” bakış açısıyla 2529 engeli olan vatandaşımıza ulaştık. 279 yetim ve öksüz evladımıza ulaştık. 89 şehit ailemiz ve 55 gazimize ulaştık. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Herhangi bir sorununuz olduğu zaman hiç çekinmeden bize ulaşın. Valiliğimizin, Belediyemizin ve bütün kurumlarımızın kapısı sizlere açık. Sizlerin önceliği var. Çünkü bizlerin de yarın ne olacağımız belli değil. Burada en büyük özveriyi yapan ailelere ayrıca teşekkür ediyorum ve ellerinden öpüyorum. Özel bireylerimizin her zaman yanında olan tüm Tunceli ailesine şükranlarımı sunuyorum. Sizlere sağlıklı, mutlu, daha kolay yaşanılabilir günler diliyorum.”

Konuşmaların ardından kentte faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezlerinde hizmet alan engeli olan vatandaşlarımızın hazırladığı dans gösterileri ve çeşitli etkinlikleri ile Mazgirt ilçemizden gelen Hakkı Dedenin kaval dinletisi ilgiyle izlendi.

Belediyemizce hazırlanan “Hayaldi Gerçek Oldu” adlı videoda ise geçen yıl hayallerini resim olarak çizip Vali/Belediye Başkanı Tuncay Sonel’e ulaştıran engeli olan evlatlarımızın hayallerine kavuştuğu anlara ve ailelerinin duygularına yer verildi. 

Engeli olan evlatlarımız, programda dans edip halay çekerek doyasıya eğlendi.

Program, Vali Sonel ile ilimiz protokolünün engeli olan vatandaşlarımız ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.