TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Tunceli İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda program düzenlendi.
Tunceli’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü Kutlandı

Tunceli Belediyesi ile  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen  programa Vali/Belediye Başkan Vekili Sayın Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak hanımefendi, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ersin Tosun, Vali Yardımcısı Hasan Çiçek eşi Songül Çiçek, Vali Yardımcısı Selami Kaya eşi Merve Eda Kaya, Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Aslanoğlu, kurum amirleri, siyasi parti il başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Vali Osman Kaymak bir konuşma yaptı. Vali Kaymak, konuşmasında İslam dininin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün kadına büyük önem verdiğini ifade ederek, Hükümetimizin de son yıllarda kadınlara, engellilere, yaşlılara ve gençlere  önemli destekler sağladığını ve şartların daha da iyileştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Terör baskısı nedeniyle Tunceli`de insanların gergin yaşadıklarını belirten Vali Osman Kaymak, terörden en çok sıkıntının da kadınların çektiğini, evlat acısını en çok kadınların duyduğunu ifade ederek, kadınların toplumun barışına, kardeşliğine öncülük etmesini istedi. Tunceli`de ve ülkemizde barışın gerçek manada kalıcı olması için kadınların yardımlarına ihtiyaç duyulduğunu belirten Valimiz, Tunceli´de barışı sağlamak ve insanlara mutlu gelecek hazırlamak için gece gündüz çalıştıklarını belirterek "Tunceli güzel günler görecektir" dedi

Konuşmaların ardından yılın en başarılı kadın girişimcilere ödülleri Vali Osman Kaymak tarafından verildi.

Munzur Üniversitesinden Doç.Dr. Arzu Karaca ve Olcay Tire’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´ne ilişkin sunumlar yaptığı etkinlikte, şiir dinletisinin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü kadın korosu tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Günün anlam ve önemine ilişkin olarak okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali/Belediye Başkan Vekili Sayın Osman Kaymak`ın eşi Emine Kaymak hanımefendi ve Vali Yardımcılarımızın eşleri tarafından verildi.

Tiyatro gösteriminin ardından verilen kokteyl ile program sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan kadınların Kadınlar gününü kutladı. Yaşar ÇİÇEK

09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.