TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli’de Gaziler Günü Kutlandı

Tunceli’de Gaziler Günü Kutlandı

         Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verilişinin 98. yıldönümü olan “19 Eylül Gaziler Günü” İlimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

      “19 Eylül Gaziler Günü” münasebetiyle Tunceli Valiliği’nde bir tören düzenlendi. 19.09.2014 Cuma günü saat 09:00’da düzenlenen törene; Valimiz Osman Kaymak, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakcı, 4.Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başk. Rahmi Aslan Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Durmuş Boztuğ, İl jandarma Komutanı J.Kur.Albay Atila Tamer, Vali Yardımcıları Kenan Eskin Olgun Öner ve Eşref Yonsuz, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tunceli Şubesi Başkanı Mehmet Aslan ve Muteber Gaziler, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, er ve erbaşlar, emniyet personeli, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

         Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayan tören, Büyük Önder ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile sona erdi.

 

“19 Eylül Gaziler Günü” İl Kültür Merkezinde Kutlandı.

 

          Tunceli Valiliği önünde düzenlenen törenin ardından “19 Eylül Gaziler Günü” kutlamaları İlimiz Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Teğmen Ahmet Erdem yaptı.

 

         Teğmen Ahmet Erdem konuşmasında; hayatlarını ortaya koyarak şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan vatan evlatlarından feyiz aldıklarını ifade ederek gazilerimizin toplumsal birlik ve beraberliğimizin yaşayan birer abidesi olduğunu söyledi.

 

        Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tunceli Şubesi Başkanı Mehmet Aslan ise Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmayı ve kararlılıkla savunmayı ilke edinen gazilerimizin, toplumun genelinde unutulmaması, hak ettiği değeri görmesi gerektiğini dile getirerek “Üzerinde yaşadığımız topraklarda eğer rahatça nefes alabiliyorsak ve vatanımızın bütün nimetlerinden faydalanıyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz” dedi.

 

       Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ödülay Sönmez, Mertcan Şahin’in günün anlam ve önemini belirten şiirlerini okumasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü müzik öğretmenleri tarafından gazilerimiz ve davetliler için birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı müzik dinletisi büyük alkış aldı.

 

       

        “19 Eylül Gaziler Günü” münasebetiyle İlimiz Kültür Merkezinde düzenlenen kutlama programı, Valimiz Osman Kaymak ve protokol üyelerinin gazilerimiz ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.19.09.2014 Erdal DÜLGE.

 

Gaziler GünüGaziler GünüGaziler GünüGaziler Günü

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.