TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli´de İlköğretim Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Tunceli´de İlköğretim Haftası bir dizi etkinlikle kutlandı. 2018-2019 eğitim öğretim yılı kutlamaları Saat 09:00’da Valilik binası önünde Atatürk Anıtı’na Okullar adına Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu tarafından çelenk konulması saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Çelenk Törenine, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoülu, Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Tunceli´de İlköğretim Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Vali Sonel, Eğitim – Öğretim Yılının İlk Gününde Öğretmen ve Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, haftalık okul ziyaretleri kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk gününde Munzur Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenci, öğretmen ve velilerle bir araya geldi. 

Ziyaret sırasında Vali Sonel’e Yardımcısı Selçuk Yosunkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu eşlik etti.

Ziyarette öğrencilerle bir araya gelerek onlarla yakından ilgilenen Vali Sonel, kendilerini iyi yetiştirme konusunda onlara tavsiyelerde bulundu.

Burada konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başarı getirmesi temennisinde bulunarak şunları söyledi:

“Bugün 17 Eylül  tatil bitti ve ziller çaldı. 2018-2019 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, milletimiz ve Tunceli’miz için güzel geçmesini diliyorum. İnşallah yıllar sonra sizleri güzel mevkilerde görürüz. Hepiniz bizim için çok önemlisiniz. Derslerinize iyi çalışın. Öğretmenlerinize saygıda kusur etmeyin. Sizleri yetiştiren öğretmenlerinizi unutmayın. Fırsat bulduğunuzda arayıp hal hatır sorun. Öğretmen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Tunceli eğitimde Türkiye’nin en önde gelen illerinden. Bu bir ekip çalışması. Ailelerimiz de çocuklarıyla çok ilgili. Öğrencisiyle, öğretmeniyle, velisiyle, idarecisiyle Tunceli ailesi olarak sağlıklı, hayırlı güzel, mutlu bir eğitim öğretim yılı geçirmemizi diliyorum. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Kapımız sizlere her zaman açık.  “Çocuklarımızın Hoşça Vakit Geçireceği Alanlar Yapıyoruz”

Valilik ve Belediye olarak çocukların hoşça vakit geçireceği alanlar oluşturduklarını söyleyen Sonel,  “Tunceli artık parkları, bahçeleri, lunaparkları ile başka bir şehir oldu. ‘Vali Amca hayvan barınağı yapar mısın?’ demiştiniz. Türkiye’nin en modern, en güzel, en işlevsel barınağı da bitti. İlimizin muhtelif yerlerine 7 halı saha yaptırıyoruz. Çocuklarımızın hoşça vakit geçirebileceği mekanlar yapıyoruz. Ayrıca, geçen yıl bütün okullarımızı sınıf sınıf hepsini gezdik. Bu yıl da gezmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Ziyaret boyunca öğrencilerle yakından ilgilenen Sonel, daha sonra öğretmen ve okul idarecileriyle bir araya gelerek bağımlılık, trafik, servisler, asayiş ve okul güvenliği konusunda toplantı yaptı. Yaşar ÇİÇEK

18-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-2018

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.