TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli’de öğrencilere trafik eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonları (TÜSEKON) arasında imzalanan Okul Öncesi ve İlkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimi protokolü kapsamında Tunceli Merkez Vali Mehmet Ali Türker İlkokulundan başlayarak tüm merkez ve ilçelerde bulunan Anaokulu ve İlkokullarda Özel Munzur Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Trafik ve Çevre Eğitimi Öğretmeni Makbule Tulga tarafından öğrencilere Kara yolu Trafik Güvenliği eğitimi verilmeye başladı.
Tunceli’de öğrencilere trafik eğitimi

İlimizde faaliyet gösteren Özel Munzur Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu öğrencilere Kara yolu Trafik Güvenliği eğitiminde, Trafik adabı, trafik işaret ve levhalarının anlamları, öğrenci servislerine inme binme kuralları, yayaların karşıdan karşıya geçme kuralları, hız kuralları, emniyet kemeri takma ve yaya yolunu kullanma konuları hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan videolar izlettirilerek öğrencilerde trafik bilincinin yerleşmesi hedefleniyor. 

Vali Mehmet Ali Türker İlkokulu Salonu’nda düzenlenen Trafik Eğitimine Milli Eğitim Müdür Vekili Gıyasettin Topuz, Şube Müdürleri Metin Batur, Nazım Özkan öğretmen ve öğrenciler katıldı. "Vali Mehmet Ali Türker İlkokulu’nda toplam 157 öğrenciye eğitim verilmiştir. Trafik ve Çevre Eğitimi Öğretmeni Makbule Tulga, erken yaşlarda başlayan eğitimin ilerleyen yaşlarda verilecek eğitimden daha etkili ve kalıcı olduğu gerçektir. Trafik eğitimiyle yetişen okul öncesi ve ilkokul öğrencileri, hem aile bireyleri üzerinde trafik bilincinin yerleşmesi hem de toplumda trafik kültürünün oluşturulmasına katkı sağlayacaktır" dedi. Okulda verilen Trafik Eğitiminin ardından Milli Eğitim Müdür Vekili Gıyasettin Topuz ve idareciler tarafından öğrencilere Trafik Eğitim Sertifikası ve üzerinde yazılı trafik kurallarını anlatan balonlar dağıtıldı. Yaşar ÇİÇEK

20-04-201720-04-201720-04-201720-04-201720-04-201720-04-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.