TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli’de ´´ Okullar Hayat Olsun ´´ Projesi

          Tunceli’de ´´Okullar Hayat Olsun´´ Projesi Kapsamında merkez  ve ilçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Katıldı. 
Tunceli’de ´´ Okullar Hayat Olsun ´´ Projesi

       22.04.2015 Çarşamba günü Halk Eğitimi Merkezi Salonu’nda düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü yetkilisi Süleyman Akgül,Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tunç, Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Batur, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Barış Can ve 7 ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

        Toplantını açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Batur, “Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında yapılacak olan etkinlikler hakkında şu açıklamalarda bulundu. Batur, şimdiye kadar Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi ve okullarda işbirliği yapılarak 45 adet kurs açıldığını ifade etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tunç yaptığı açıklamada Belediye olarak öncelikle okul bahçeleri olmak üzere ilimizi yeşillendirmek için vatandaş tarafından dikilmek üzere Bursa İlinden 10.000 adet fidan istedik. Ayrıca İlkokullara Çocuk Oyun Grupları yaptıracaklarını ve okullarda eğitim öğretimin kalitesini arttırmak için Belediye olarak her türlü desteği vereceklerini ifade etti

          Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında ilimize gelen Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde yetkili Süleyman Akgül, Hayat Boyu Genel Müdürlüğü adına yapılan bu toplantıda projeleri yerinde görmek için buradayız. Bu proje 2011 yılında başlamıştır. Akgül, bu projede Çevre ve Orman Müdürlüğü yetkilisinin de bu toplantıda olması daha yararlı olacağını düşünüyorum diye belirtti. Okulların projesinin amacı fiziki anlamda iyileştirmek okul bahçelerini ağaçlandırmak ve bahçelere banklar yaptırmak ve düzenlemektir. İkinci başlık olarak halkımızın ve tüm örgün eğitim kurumlarını eğitim-öğretimin içine çekmektir. Proje 5 yıllık bir projedir bunu sürekli hale getirmeye çalışıyoruz diye ifade etti. Buda 2016’nın sonunda netleşecek diyerek diğer kurumlarla iş birliği yapılarak projenin faydalı olduğunu ve insanlarda farkındalık yaratarak okullar hayat olsun istiyoruz diye ifade etti. Toplantının ardından il merkezindeki okul bahçelerinde incelemelerde bulunmak üzere okulları gezdi.Yaşar ÇİÇEK

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.