TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tuncelili 2019 Öğrenciye Uçakla Yurtiçi Gezisi

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel´in destekleriyle düzenlenen organizasyonlarla, şu ana kadar 1374 Tuncelili öğrencimiz ülkemizin çeşitli illerine geziye gönderildi. Geçtiğimiz yıl başlatılan, bu yıl da devam eden organizasyonlarla yıl sonuna kadar toplam 2019 öğrencimiz, ülkemizin çeşitli illerine geziye gönderilmiş olacak.
Tuncelili 2019 Öğrenciye Uçakla Yurtiçi Gezisi

Geçtiğimiz yıl, lise son sınıfta okuyan öğrencilerimize moral ve motivasyon açısından destek vermek, gezerken öğrenmelerini sağlamak ve üniversiteleri tanımaları amacıyla organize edilen gezi kapsamında, İçişleri Bakanlığımızın başlattığı "Biz Anadoluyuz Projesi" ile toplamda 1374 Tuncelili öğrencimiz uçakla ülkemizin çeşitli yörelerine dört gün süre ile gönderilmişti. 2018 yılı Kasım ve Aralık ayları içerisinde düzenlenecek "Üniversitelerimizi Tanıyoruz Projesi" ile de 645 öğrencimiz daha uçakla İstanbul´a gönderilecek olup; böylece 2019 öğrencimiz uçakla ülkemizin çeşitli illerine gitmiş olacak.

Bu kapsamda Tunceli´de lise son sınıfta eğitim gören öğrencilerimizden oluşan ilk kafile, Valiliğimiz organizasyonuyla üniversiteleri tanımaları, moral ve motivasyon depolamaları amacıyla uçakla İstanbul´a gönderildi.

"2019 Tuncelili Gencimiz, Uçakla Geziye Gönderiliyor"

Gezi öncesi Valilik önünde öğrencilerle bir araya gelen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, burada yaptığı konuşmada üniversiteleri tanımalarının önemine işaret etti. Sonel, geçtiğimiz yıl başlatılan, bu yıl da devam eden organizasyonlarla toplam 2019 öğrencinin ülkemizin çeşitli illerini gezip görme şansına kavuşacağına dikkat çekerek, "Geçen yıl lise son sınıf öğrencilerimizi üniversiteleri gezmeleri için uçaklarla İstanbul ve İzmir´e göndermiştik. Bu yıl da ilk grup olarak siz gideceksiniz. Böylece uçağa binerek ülkemizin çeşitli illerine gönderdiğimiz gençlerimizin sayısı 2019 olacak." dedi.

Vali Sonel yaptığı konuşmada, düzenlenen geziyle öğrencilerimizin üniversiteleri tanımalarının yanı sıra İstanbul´un tarihi ve turistik mekanlarını da gezerek moral ve motivasyon depolayacaklarını belirtti.

Sonel, şu ifadeleri kaydetti:"Öğretmenlerinizle birlikte orada iki gün kalacaksınız. Hem üniversiteleri hem de İstanbul´un tarihi ve turistik yerlerini gezersiniz. İstanbul hem ülkemizin hem de dünyanın göz bebeği. Bu gezinin sizlere moral ve motivasyon açısından olumlu yansıyacağını düşünüyorum. İnşallah sizleri üniversiteye de yolcu ederiz. Çünkü son sınıf öğrencilerisiniz. Umarım herkes gönlünden geçen yeri kazanıp bu memleket için güzel şeyler yapar. Yolunuz açık olsun. Emeği geçen başta hayırsever işadamı dostlarımıza, gezilecek üniversitelerimizin Kıymetli Rektörlerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ve arkadaşlarımıza  teşekkür ederim."

Konuşmanın ardından ilk kafilemiz otobüslerle Elazığ´a oradan da uçakla İstanbul’a yolcu edildi.

Öğrencileri, Vali Sonel´in yanı sıra Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor ile İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu uğurladı. Yaşar ÇİÇEK

20-11-201820-11-201820-11-201820-11-201820-11-201820-11-201820-11-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.