TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli´ye Yeni Atanan Öğretmenler Tatlı ve Çiçekle Karşılandı

Tunceli’ye atanan öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tatlıyla karşılanıp görev yerlerine çiçeklerle uğurlandı.
Tunceli´ye Yeni Atanan Öğretmenler Tatlı ve Çiçekle Karşılandı

          Tunceli’ye bu yıl 52 öğretmenin ataması gerçekleştirildi. Kente gelmeye başlayan öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tatlı ikram edilerek karşılanırken, gidecekleri ilçelere de çiçek verilerek uğurlanıyor.

           İşlemlerini yaptırmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gelen bir grup öğretmen, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Arslan tarafından toplantı salonunda misafir edilerek tatlı ikram edildi. Burada yeni atanan öğretmenlere hitaben konuşan Arslan, kentin eğitimdeki başarısına vurgu yaparak, “Güzel bir yere geldiniz. Türkiye’de son üç yıldır TEOG’da Türkiye birincisiyiz. LGS ve LYS’de de ilk ondayız. İnşallah sizlerle birlikte çok daha güzel günler göreceğiz. Sizlerin de katılımıyla ildeki öğretmen sayımız bin kişi oldu. Bin kişiyle Türkiye’nin diğer illeriyle hep birlikte yarışacağız” dedi. Karşılamada kente atanan öğretmenler de sıcak karşılama nedeniyle teşekkür etti.

          Ataması Tunceli’ye yapılan Trabzonlu Mustafa Üçüncü öğretmen, “Karadenizliyim. Trabzonluyum. Burayı tercih ederken en ufak bir tereddüt yaşamadım. Bilerek, isteyerek tercih ettim. Gezdikçe, gördükçe tanıdıkça burayı daha çok seveceğime inanıyorum” dedi.

            İstanbullu Öğretmen Derya Doğan ise; “Tunceli’ye gelmeden önce burayı seveceğimi söylediler. Sıcak bir karşılama oldu. Başarılı bir ile geldik bu bizim sorumluluğumuzu arttıracaktır” diye konuştu.

           Müdürlükte bir süre misafir edilen öğretmenlere daha sonra Müdür Vekili Mehmet Arslan tarafından çiçek verilerek görev yapacakları ilçelere uğurlandı. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.