TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ünlü Yazar Sinan Yağmur, Tunceli´de Öğrencilerle Buluştu

İlk defa Tunceli´ye gelen Ünlü yazar Sinan Yağmur, öğrencilerle buluştu. Ünlü yazar Sinan Yağmur, Tunceli Belediyesi´nin düzenlediği organizasyonda öğrencilerle bir araya geldi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.
Ünlü Yazar Sinan Yağmur, Tunceli´de Öğrencilerle Buluştu

Programın açılış konuşmasını yapan Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, öğrencilere seslenerek, "Bu ülke kolay kazanılmadı. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel ülkenin daha da güzel hale gelmesi için uğraşacağız. Sevgili gençler, sizler bizim için çok önemlisiniz. İleride okullarınız bitecek ve istediğiniz mesleklerde çalışacaksınız. İnşallah gönlünüzden geçen yerlerde çalışırsınız. Hangi işi yaparsanız yapın severek yapın, mutlu olarak yapın ve bu ülkenin kıymetini bilerek yapın. İleride bir meslek sahibi olduğunuz zaman kendinize, ailenize, sevdiklerinize ve bu ülkeye faydalı işler yapın" diye konuştu.
Yazar Sinan Yağmur´un birikimine dikkat çekerek öğrencilerin dikkatle dinlemesi tavsiyesinde bulunan Vali Sonel, "Bugün aramızda Sinan Yağmur var. Kitabı en çok satanlar listesinin başında gelen, bize Mevlana’yı, Şems´i daha çok sevdiren, kaleminin akıcılığıyla gönlümüzde yer alan bir sanatçımız. Bugün dostumuz Sinan Yağmur  hocamızın verdiği mesajları, anlatımlarını iyi dinleyin" ifadelerini kullandı.
Tunceli´de olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Yaza Sinan Yağmur ise: "Tunceli Valiliğimizin ve Belediyemizin öncülüğünde öğrencilerle yazar buluşması, okurlarıyla yazar buluşmasındayız. Öğrencilerimize, gençlerimize kitap okumayı sevdirmek amaçlı sosyokültürel bir etkinlik için kıymetli valimizin misafiri olarak Tunceli´mize geldik. Tunceli’ye ilk defa geliyorum. Hep özlemimde olan bir şehrimizdi. Çünkü aşkın, insanlığın, kardeşliğin şehri burası, kadim bir kültürü var. Burada olmaktan büyük bir haz aldım. Onların da gözlerindeki o pırıltıyı gördüm. Bugün buradaki bu buluşmada emeği geçen herkese teşekkür ederim."

Yağmur´un kitap okumanın ve kişisel iletişimin öneminde dikkat çektiği program, öğrencilerin sorularının yanıtlanması ve kitap dağıtımıyla son buldu.

10-10-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.