TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Kaymak Eğitim Kurumlarında İncelemelerde Bulundu

        Tunceli Valisi Osman Kaymak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca’yı da yanına alarak ildeki eğitimin genel durumunu incelemek ve eğitim kurumlarının şartlarını yerinde görmek amacıyla bazı okulları ziyaret etti.
Vali Kaymak Eğitim Kurumlarında İncelemelerde Bulundu

       Halk Eğitimi Merkezinde   “Girişimcilik Kursu’nda” kuşunu başarıyla tamamlayanlara sertifika töreni düzenlendi. Törene; Vali Osman Kaymak, Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hıdır Belice ve kursiyerler katıldı. Vali Kaymak, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Barış Can’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.  İŞKUR ve Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanlığıyla ortaklaşa düzenledikleri “Girişimcilik Kursu´nu" bitirenlere Vali Osman Kaymak tarafından belgeleri verildi. Belgeyi hakkederek kendi işini kuranlara 30.000.Tl hibe 70.000.Tl ise faizsiz kredi verilecektir dedi. Vali Kaymak ve beraberindekiler meslek edinme kurslarını gezdi. Yapılan çalışmalar hakkında Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Barış Can’dan bilgi aldı. Vali Kaymak özellikle atölyeler ve Tunceli’nin yöresel el sanatlarını geliştirme konusunda yapılan çalışmaları inceledi.

      Halk Eğitim Merkezinden sonra Özel Umudum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Vali Osman Kaymak, kurum yetkililerinden çalışmaları hakkında bilgi alarak bir süre sohbet ettikten sonra kurumdan ayrıldı. Yaşar ÇİÇEK

Vali Kaymak Eğitim Kurumlarında İncelemelerde bulunduVali Kaymak Eğitim Kurumlarında İncelemelerde bulunduVali Kaymak Eğitim Kurumlarında İncelemelerde bulunduVali Kaymak Eğitim Kurumlarında İncelemelerde bulunduVali Kaymak Eğitim Kurumlarında İncelemelerde bulunduVali Kaymak Eğitim Kurumlarında İncelemelerde bulunduVali Kaymak Eğitim Kurumlarında İncelemelerde bulundu

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.