TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Kaymak Tunceli´de Eğitim Tek Sermaye

       Tunceli´deki bir okulda karne dağıtım törenine katılan Vali Osman Kaymak, Tunceli´deki eğitimin Türkiye standartlarının üzerinde yapıldığını belirterek, buradaki eğitimi sermaye olarak gördüğünü söyledi.
Vali Kaymak Tunceli´de Eğitim Tek Sermaye

        İlk ve orta dereceli okullarda tüm yurtta olduğu gibi Tunceli´de de karne heyecanı yaşandı. Tunceli Munzur İlkokulu´nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Vali Osman Kaymak, burada yaptığı konuşmada; son üç yılda Tunceli´de eğitim alanında büyük sıçramanın yaşandığını söyledi. Tunceli´deki eğitimi Türkiye´deki herkesin taktir ettiğini ifade eden Vali Kaymak, "Tunceli artık eğitim alanında Türkiye´de tanınan, bilinen ve başarısını bütün Türkiye´nin kabul etiği bir il. Tunceli´de görev yaptığım süre içinde öğrendiğim en önemli gerçek, halk burada eğitime inanılmaz önem veriyor ve eğitimi tek sermaye görüyor. TEOG sınavlarında son üç yıldır Tunceli Türkiye birincisi, bu tesadüf değil. Azim ve kararlılıktır. Devlet Tunceli´de eğitimin üst seviyeye çıkması ve kaliteli bir eğitim için bütün olanaklarını seferber etmiş durumda. Tunceli eğitimde çok başarılı bir il, TEOG başarısının devamı için sizlerden de bu başarıların devamını bekliyorum. Devlet olarak, valilik olarak, milli eğitim olarak Tunceli´de eğitimin başarısı için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız . Bu eğitim başarısına, özellikle öğretmenlerimiz, anne ve babalarımızın bizlere katkısı çok büyük. Bu eğitim başarısı topyekün bir çalışmanın sorucudur. Bu başarı devam edecek, bundan hepimiz eminiz artık. Tatilinizi iyi değerlendirin ve daha zinde bir şekilde ikinci döneme başlayın" dedi.

Karne dağıtımı sırasında gazetecilere konuşan Vali Kaymak, eğitimin Tunceli´de çok iyi koşullarda ve sorunsuz yapıldığını belirterek, "Tunceli eğitimde Türkiye´de bir numara konumuna gelmiş durumda. Bunun sebebi tesadüf değil. Bakın rakamlara; Her yıl üniversite yada TEOG sınavlarında bir önceki yıla göre daha başarılıyız. Tunceli genelinde toplam okul sayımız 125 ve toplam öğrenci sayımız ise 9 bin 308. Derslik başına 11 öğrenci düşüyor, bu durum Türkiye´nin başka bir ilinde yok ve eğitim başarısı böyle geliyor. Her şey standartların üzerinde. Bu okullarımızda toplam 962 öğretmenimiz eğitim veriyor. Dersliklerde öğrencilerimiz çok rahat ortamda, hiçbir sıkıntı yaşamadan eğitim görüyor, bu da başarıyı getiriyor" diye konuştu.

Vali Kaymak, daha sonra sınıflara tek tek girerek öğrenciler ile sohbet etti ve karnelerini dağıttı.Yaşar ÇİÇEK

21-01-201721-01-201721-01-201721-01-201721-01-201721-01-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.