TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Osman Kaymak Küçük Öğrencilerin Diş Sağlığı Kontrollerine Katılarak Miniklere Diş Fırçası ve Diş Macunu Dağıttı.

       Sağlık Bakanlığının Ülkemiz genelinde başlatmış olduğu anaokulları dahil  ilkokul 4. Sınıfa kadar olan öğrencilere diş sağlığı taraması, diş fırçası ve diş macunu dağıtımı projesi kapsamında İlimiz Zübeyde Hanım Anaokulunda da küçük öğrencilere diş taraması yapılarak diş macunu ile diş fırçası dağıtıldı.
Vali Osman Kaymak Küçük Öğrencilerin Diş Sağlığı Kontrollerine Katılarak Miniklere Diş Fırçası ve Diş Macunu Dağıttı.

         Zübeyde Hanım Anaokulunda düzenlenen etkinliğe Vali Osman Kaymak, Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin,  İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Kenan Aydın, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri  Op. Dr. Nevzat Akdoğan, Sağlık personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

        Vali Osman Kaymak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin ve  İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Kenan Aydın’dan projenin işleyişi ve kapsamı hakkında detaylı bilgi aldı. Toplum Sağlığı Merkezi Diş Tabibi Tülay Akbulut Ağız ve Diş Sağlığı ekipleri tarafından anaokulu öğrencilerinin dişlerine florlu vernik uygulaması çalışması yapıldı. Dt. Tülay Akbulut, okullarda hem tarama hem de koruyucu flor uygulamalarının ivme kazandığını belirterek, "Bu kapsamda periferin de hizmet alabilmesi için tüm imkanlar seferber edilecektir” dedi

       Sağlık Müdürlüğüne ait diş tarama ambulansında öncelikle küçük öğrencilerin diş taraması ve kontrolleri gerçekleştirildi. Yapılan kontroller sonrasında Vali Osman Kaymak küçük öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıtarak küçük öğrencilerin her gün dişlerini fırçalamaları konusunda uyarılarda bulundu.

        Anaokulu önünde küçük öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Vali Osman Kaymak Zübeyde Hanım Anaokulunu gezerek öğretmenlerden çocuklar ve eğitim hakkında bilgi aldı. Sınıflarda küçük öğrencilerle sohbet eden Vali Osman Kaymak dişlerini her gün 2 defa fırçalamaları konusunda küçük öğrencilerden söz aldı.  Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.