TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Osman Kaymak’tan Eğitim-Öğretim Mesajı

          Bu yıl da her yıl olduğu gibi öğrencilerimizden önemli başarılar bekliyoruz. Eğitim ve öğretim yılı boyunca, her konuda öğretmen ve öğrencilerimizin yanında olacağız. Onların başarılarına başarı katması için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu konuda güvenimiz tamdır. Onların başarıları, gelecekte ülke ekonomisi ve yönetimine önemli katkılar ve başarılar sağlayacaktır.
Vali Osman Kaymak’tan Eğitim-Öğretim Mesajı

             Bu inançla; ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, demokratik ve milli değerlere bağlı, yeni fikirlere açık, kişisel sorumluluk duygusuna sahip, çalışkan bireyler yetiştirmek devletimizin öncelikli amaçları arasında yer almaktadır. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir.

            Bilindiği gibi, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında İlimiz önemli başarılara imza atmıştır. Öğretmen ve öğrencilerimizin 8. Sınıf Ortak Sınavlarda göstermiş olduğu başarı hepimizi gururlandırmış. Aynı başarının 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında da devam etmesi temennisindeyiz.

       Kıymetli Öğretmenler, Sizler, öğretmenlik gibi onurlu bir mesleğin temsilcilerisiniz. Sizler, çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek onların üreten, düşünen, sorgulayan bireyler olarak hayata atılmaları için büyük bir görev üstlenmiş durumdasınız.

          Değerli Veliler, Bugün bize emanet ettiğiniz çocuklarınızın sizler için çok değerli olduğunu, onlar için çok büyük fedakârlık yaptığınızı biliyoruz. Evlatlarınıza, asil bir milletin ferdi olarak gurur duymayı; aziz vatanı yüceltmeyi; engelleri birer birer aşmayı, büyük düşünmeyi öğretmek için çalıştığımızı biliniz.

          Sevgili öğrenciler, Sizler, bizim geleceğimizin güvencesisiniz. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi ve iyi birer yurttaş olabilmesi içindir. Eğitim hayatı sizler için ne kadar yorucu, zorlu ve uzun bir süreç olarak görünse de planlı bir çalışma ile hedeflerinize ulaşacağınızdan eminiz. Sizler hedefine ulaşmış mutlu bireyler olarak hem ülkemizin geleceğine ışık tutacak hem de milletimizin umudu olacaksınız. Bu duygu ve düşüncelerle 2015-2016 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını ve hep birlikte başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmemizi diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.