TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali, sağlıklı yaşam için öğrencilerle buluştu

      Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile yürütülen ‘Okullarda Kuru Üzüm Dağıtım Programı’ kapsamında Tunceli’de üzüm dağıtımına başlandı.
Vali, sağlıklı yaşam için öğrencilerle buluştu

          Kuru üzüm dağıtım programı kapsamında Merkez Elif Güntaş İlkokulu öğrencilerine kuru üzüm dağıtıldı. Programa Tunceli Valisi Osman Kaymak,  Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Kaya, Şube Müdürü Metin Batur, Okul Müdürü Ali Ekber Küçük, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

        Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Osman Kaymak paketler halinde hazırlanan üzümleri dağıttı. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çeken Vali Kaymak, öğrencilere; “Okuduklarınızı ve öğrendiklerinizi uygulayacaksınız” dedi.

         Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca yaptığı açıklamada, Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması için yeterli ve dengeli beslenmelerine, sağlıklı büyüme ve gelişmelerine katkı sağlamak için Bakanlar kurulu kararı ile bu yıl 4 kez dağıtılmak üzere 25 gramlık kuru üzüm paketleri 81 il ile birlikte Tunceli’de de 26 Mayıs tarihinden itibaren dağıtıma başlanmış ve halen devam etmektedir. Daha önce okullarda öğrencilere 200 gramlık paket halinde haftanın üç günü süt dağıtımı yapılırken ilimizde 41 okulda 4120 öğrenciye süt dağıtımı ve kuru üzüm dağıtımı yapılmıştır. Önümüzdeki yıllarda da okullarda doğru beslenme projeleri devam edecektir. Bu programlarla amaçlanan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve doğru beslenmelerini, hazır gıdalar yerine doğal gıdalar tüketmelerini sağlamaktadır diye bildirildi. Yaşar ÇİÇEK      

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.