TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Sonel, Sarı Saltuk İlkokulu Yeni Binasını Hizmete Açtı

Tunceli’de yapımı tamamlanan 16 derslikli Sarı Saltuk İlkokulu, düzenlenen törenle eğitim ve öğretim açıldı.
Vali Sonel, Sarı Saltuk İlkokulu Yeni Binasını Hizmete Açtı

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu; “ 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına başladığımız şu günlerde, ülkemizin geleceği çocuklarımızla, onları yetiştirecek olan kıymetli meslektaşlarımla birlikte olmanın heyecanı ve gururu ile sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Aslanoğlu, “Eğitimde örnek bir olarak yerini koruyan Tunceli’nin eğitim konusunda her yıl olduğu gibi bu yıl da üzerimize düşeni yapmak için burada bulunuyoruz. Bilindiği gibi eğitim bir ülkenin geleceğidir. Eğitimli insan sayısı arttıkça ülkenin gelişmişlik düzeyi de artar dedi.”  Milli Eğitim Müdürü konuşmasına şöyle devam etti. Milli ve evrensel kültür değerlerini tanıyan, kendilerine, ailelerine, topluma, çevreye olumlu katkılar yapan; kendisi, ailesi ve çevresiyle barışık bireyler yetiştirmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Bu nedenle geleceğimiz olan siz sevgili çocuklarımızı geleceğe hazırlamak, bilgili, donanımlı birer dünya vatandaşı olmanızı sağlamak bizim İlköğretim davamızdır. “İnsan olma, millet olma davası” olarak benimsediğimiz ilköğretim davası sürecinde öğretmenlerimize ve tüm eğitim çalışanlarına başarılar diliyorum dedi.”

Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımıza en kaliteli eğitimi sunmak için gereken tüm çalışmalarla, il genelinde 9667 öğrenci ve 876 öğretmenimizle 2018-2019 eğitim-öğretim yılına hazırız. Yapımına geçen sene başlamış olduğumuz okul binamıza, bu yıl eğitim öğretime hazır hale getirdik ve 4.000.000.TL (Dörtmilyon) Türk Lirasına mal olmuştur. Açılışını yapacağımız yeni okulumuzda 316 öğrenci ve 30 öğretmenimizle 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına hazırız diye belirtti. Göreve geldiği ilk günden itibaren ilimiz eğitimine sunduğu katkıdan dolayı Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e şükranlarımı arz ediyorum. Geçen yıl olduğu gibi, bu eğitim öğretim yılında da desteklerini esirgemeyeceğine inancım tam olduğunu belirtmek istiyorum dedi.” Aslanoğlu, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dilerim dedi.

18-09-2018

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel: “14 aydır hem Valilik hem de Belediye Başkanlığı görevini ekip çalışmasıyla yürütmeye çalışıyoruz. Geldiğimizden beri başta eğitim olmak üzere istihdam ve yapılan çeşitli işlerle çok mesafe alındı. Tunceli’de yaptığımız işlerde bize her türlü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanlarımıza sizlerin huzurunda şükranlarımı sunuyorum.  Güvenlik güçlerimiz kahramanca işler çıkartınca, bizler de hep beraber devletimizin şefkatini ve merhametini yöre insanımıza gösterince huzur geliyor. Huzur gelince de Tunceli bir başka güzel oluyor. Geçen yıl her Pazartesi arkadaşlarımızla okulları geziyorduk. Hem çocuklarımızı hem öğretmenlerimizi dinledik. Yeri geldi çocuklarımızla mahallelerde karşılaştık, yeri geldi evlerine misafir olduk. Sadece yılın belirli gün ve haftalarında değil yılın her günü yetim öksüz evlatlarımızdan engeli olan vatandaşlarımıza kadar, şehit ailelerimizden gazilerimize kadar, yaşlılarımıza kadar herkese ulaşmaya çalıştık. Hem Valiliğin hem de Belediyenin kapıları sizlere açık. İmkânlar ölçüsünde bize ulaştırılan bütün istekleri yerine getirdik.

 Bizim önceliğimizin her zaman eğitim oldu. Tunceli, eğitim öğretimde bir marka. Bunu sağlayan eğitim camiamıza, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve öğrencilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan ailelerine teşekkür ediyorum. Eğitimle ilgili geldiğimizden beri neler yaptıysak daha fazlasını yapmaya çalışacağız. İçişleri Bakanlığımızın destekleriyle 1334 öğrencimiz Türkiye’nin çeşitli illerini gezdiler, İçişleri Bakanımızla kahvaltı yapma imkanı buldular. Lise son öğrencilerimiz İstanbul ve İzmir’e Üniversiteleri gezmeye gittiler. Bu yıl da 11. sınıftan 12. sınıfa geçen gençlerimizi üniversiteleri gezmeye göndereceğiz. Aynı zamanda üniversitelerde okuyan Tuncelili gençlerimize yardımlarımız devam edecek. Munzur Üniversitesi’nde okumak için dışarıdan gelen öğrencilerimize yemek desteğimiz de devam edecek. Geçen yıl okulları gezdiğimizde ‘Vali Amca hayvan barınağı yapar mısın?’ demiştiniz. Türkiye’nin en modern, en güzel, en işlevsel barınağı da bitirildi. Öğretmenleriniz ara sıra sizi oraya götürsün. Sizler için 200 bin m2 peyzaj alanı yaptık. Luna park yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilimize 7 tane halı saha katkısı oldu. Yani hoşça vakit geçireceğiniz anlarlar yapıyoruz. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Tüm öğrencilerimizin, eğitim camiamızın, ailelerimizin İlköğretim Haftası kutlu olsun dedi.

Konuşmaların ardından Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte Sarı Saltuk İlkokulunun açılış kurdelesini kesti. 

Törene: Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Zülfü Külahçı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz, kurum amirleri, Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, Okul Müdürü Remzi Ancil, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Yaşar ÇİÇEK

18-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.