TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Sonel “Şehit Öğretmenimizin Adı Sonsuza Kadar Yaşayacak”

Şehit Öğretmenimiz Necmettin Yılmaz Adına Yaptırılan Gezici Anaokulunun Açılışı Yapıldı.   İlimiz Merkeze bağlı Burmageçit Köyünde Şehit Öğretmenimiz Necmettin Yılmaz adına yaptırılan Gezici Anaokulunun açılışı yapıldı.
Vali Sonel “Şehit Öğretmenimizin Adı Sonsuza Kadar Yaşayacak”

Yapılan açılış programına Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Sayın Valimizin Onur Konuğu Şehidimizin Babası Hamit Yılmaz,  Jandarma Bölge Komutan V. Tuğg. Vedat Çolak, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş,  Milli Eğitim Müdür Vekili İshak Orhan, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları, öğrenciler ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, İl Müftüsü Zafer Güneş tarafından Kuran´ı Kerim tilavetinin okunmasıyla devam etti.

Şehit Öğretmenimiz Necmettin Yılmaz adına yaptırılan Gezici Anaokulu açılışında konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel; “Şehidimiz Necmettin öğretmenimizin babası Hamit Amcamız, kıymetli komutanlarımız, çalışma arkadaşlarımız, İl Müdürlerimiz Burmageçit Köyümüzün çok değerli sakinleri, geleceğimizin teminatı çocuklar, basınımızın değerli temsilcileri, sözlerime tüm şehitlerimize dua ederek ve rahmet dileklerimle başlamak istiyorum. Vatan uğruna bayrak uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle şükranla anıyoruz. Başta Afrin olmak üzere ülkemizin dört bir köşesinde kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize Allahtan kolaylıklar temenni ediyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun.

16 Haziran 2017’de Şanlıurfa’da öğretmenlik vazifesini icra eden Şehit Öğretmenimiz, yaz tatilini geçirmek için memleketi Gümüşhane’ye gitmek isterken, Tunceli-Pülümür yolunda hain, alçak teröristlerce şehit edilmiştir. Şehit Öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın adı sonsuza kadar yaşayacaktır. Başta Şehit Babası Hamit amcamız ve törenimize katılan kıymetli hazırun’a teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimizin aileleri, yakınları her zaman başımızın tacıdır. Biliyorsunuz, daha öncede Belediye Meclisimizde aldığımız karar ile Tunceli-Pülümür karayolunda şehit edilen öğretmenimiz Necmettin Yılmaz`ın adını aynı karayolu üzerindeki bulvara vermiştik. Böylece Mameki Köprüsü`nden başlayarak Pülümür karayolundaki 6 kilometrelik güzergâhın adı Belediye Meclisimizde alınan karar ile “Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Bulvarı” olarak değiştirilmiştir.

Bugün de eğitim alanındaki önceliklerimizden dolayı ki Allah’ın izniyle geleceğin Türkiye’sinde çocuklarımız çok güzel yerlerde olacaklardır. Bizde istedik ki güzel bir gezici anaokulu yaptıralım, “Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gezici Anaokulu” Tunceli’mizin köylerini ilçelerini dolaşarak köylerdeki çocuklarımızla buluşsun istedik. Hocamızın adı yaşayacak. Şehidimizin adı yaşayacak. Bu vesile ile bugün aramızda Gümüşhane’den gelen Şehidimizin babası Hamit amcamızda burada Allah razı olsun. Burada az öncede ifade ettim kendisine hepimiz onun evlatlarıyız. Onlar bizim başımızın tacı. Onlar için, şehit ailelerimiz için ne yapsak azdır. Ben özellikle ev sahipliğinden dolayı bu güzel köyümüzde ki yöre insanımıza teşekkür ediyorum. Gezici Anaokulunun çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yüce Rabbim vatanımızı, bayrağımızı birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlere fırsat vermesin. Katıldığınız için hepinizden Allah razı olsun. Gezici Anaokulumuz memleketimize Tunceli’mize ve bu güzel evlatlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yılmaz: “Biz cehaletle ve cahillikle savaşırken katledildik”

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in ardından konuşan Şehidimizin babası Hamit Yılmaz, “Sayın Valimizin daveti üzerine Tunceli’de bulunmaktan şeref duyuyorum. Tüm milletime şükranlarımı sunuyorum. Sayın Valimiz, ellerinden gelen imkânı sağladılar, kendisinden Allah razı olsun. Bu otobüsü görünce Necmettin’in ismini de taşıdığı için duygulu bir gün yaşadım. Aziz milletimiz var olsun. Kardeşliğimiz hiç bozulmasın. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun İnşallah. Allah vatanımızı milletimizi korusun. Rabbim Türk milletini korusun inşallah. Sayın Tunceli Halkına ezelden beri benim bir sempatim var. Seksenlerde buraya yolum düşmüştü şoför arkadaşlarla birlikte. Kalpler bir gönüller bir. Biz ölsek de kardeşiz dursak ta kardeşiz. Alçakların çocuğumu katletmesinden dolayı Tunceli Halkına veya bir başka İlimize bir kin gütmüş değilim. O kavramı kabul etmiyorum ben. Yaşasın İslam Medeniyeti. Yasasın kardeşliğimiz. Bayrağımız milletimiz yaşasın. Devletimiz var olsun inşallah. Burada savaşan gazilerimize şifalar diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Biz cehaletle ve cahillikle savaşırken katledildik. Benim çocuğum elinde kalemiyle katledildi.  En büyük düşmanımız cehalet. Cehaletten başka büyük düşmanımız yok. Bütün evlatlarımıza okuyup vatanına, milletine daha hayırlı olmalarını tavsiye diyorum. Bütün milletim var olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Şehidimizin Babası Hamit Yılmaz ve anaokulu öğrencisi eğitim otobüsünün açılışını yaptı. Açılışın ardından ise protokol üyeleri ve misafirler okulu gezerek incelemelerde bulundu. Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, otobüste eğitim çalışmasına katılan anasınıfı öğrencileriyle yakından ilgilenerek, kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

Programın ardından köy meydanında bulunan kahvede köylülerin sorunlarını dinleyip sohbet eden Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Valiliğimizin, kamu kurumlarımızın kapısı vatandaşlarımıza sonuna kadar açık, biz vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet verebilmek için çalışıyoruz.” dedi ve program burada sona erdi. Yaşar ÇİÇEK

20-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.