TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Sonel Sözünü Tuttu

Altı ay önce göreve başlayan aynı zamanda Belediye Başkanlığı görevini de yerine getiren Tunceli Valisi ve Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, ilde göreve başladığı ilk günlerde yaklaşık bir milyon TL’ye yakın maliyeti olan festivali iptal ederek bu paranın üniversite okuyan gençlerimize burs olarak verileceğini ifade etmişti.
Vali Sonel Sözünü Tuttu

Geçen süre içerisinde de ailesi Tunceli merkez ve ilçelerinde ikamet eden, üniversitede öğrenim gören Tuncelili gençlerin tespiti yönünde talimat vermişti. Yapılan çalışma sonucunda ailesi Tunceli merkez ya da ilçelerinde ikamet edip Munzur Üniversitesi ve Türkiye’deki diğer üniversitelerde okuyan 1008 aktif lisans öğrencisine, Sekiz ay boyunca ayda 200’er lira para desteğinde bulunulmaya başlandı.

Valilik ve Belediye olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirten Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, “Tuncelili olup ilimizde veya Türkiye’nin diğer illerinde ve yurtdışında  okuyan üniversite öğrencilerine destek olmak istedik. Bu kapsamda belirlediğimiz 1008 üniversite öğrencisine 8 ay boyunca burs vermeye karar verdik. İlk burs Aralık ayında verilmeye başlandı Temmuz 2018’e kadar devam edecek olup projenin toplam maliyeti 1.612.800TL’dir. Aynı zamanda iki ay önce de İlimizde bulunan Munzur Üniversitesi´nde öğrenim gören maddi durumu yetersiz bin 62 öğrencimize de  1 yıl boyunca öğle yemeği katkısı sağlamıştık. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Bu yüzden her zaman onların yanındayız. Tuncelili öğrencilerimiz ülkemizin neresinde olursa olsunlar yardımlarımızı eksik etmeyeceğiz. Aynı zamanda ilimizdeki üniversitede okuyan dışardan gelen öğrencilerimize de desteğimizi vereceğiz. Hayırlı olsun. Bize bu konuda destek veren çalışma arkadaşlarımıza ve hayırsever dostlarımıza teşekkür ederiz.” diye konuştu. Yaşar ÇİÇEK

29-12-201729-12-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.