TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Tuncay Sonel Başkanlığında Güvenli Okul Projesi Toplantısı Yapıldı

Kent Güvenlik Yönetimi Sistemine Entegrasyon sağlanması çalışmaları ile ilgili Vali/Belediye Başkan V. Sayın Tuncay Sonel’in Başkanlığında Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Vali Tuncay Sonel Başkanlığında Güvenli Okul Projesi Toplantısı Yapıldı

Toplantıda; Okul Çevresindeki Güvenlik Kameraları, Fiziki Tedbirler, Okul Çevrelerinde uyuşturucu madde satışına karşı alınacak önlemler, Okul servis Araçlarında öğrenci güvenliğine yönelik yapılması gerekenler ve İşsizlik sorunu çözümü, başlıklı konularda detaylı değerlendirmeler yapıldı.

Kent Güvenlik Yönetimi Sistemine Entegrasyon sağlanan beş okul bulunmaktadır.  Bu okullar Munzur Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Dersim Anadolu Lisesi ve Tunceli Türk Telekom Fen Lisesi iki okulda yüklenici firma tarafından kazı çalışmalarına başlandığı, diğer okulların çalışmalarının da aynı şekilde devam edeceği belirtildi.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, “Özel servis araçlarının denetimlerinin periyodik olarak yapılması, bütün taşımalı araçlarda gerekli önlemlerin alınması, yeni yayımlanan yönetmelik esas alınarak Eylül 2018 tarihinden itibaren araçlara araç takip sistemi, koltuk altlarında kişi duyarlı sensörlerin takılması zorunlu olacaktır. Bununla ilgili olarak Taşımalı Servis Araçları Yönetmeliği esas alınarak ihale şartnamesi düzenlenecektir.” dedi. Öğrencilerin güvenliği ile ilgili olarak okul çevrelerindeki korkulukların yükseltilmesi ve gerekli önlemlerin alınmasıyla ilgili okul müdürleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünce koordinasyon sağlanacağı belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordineli uyuşturucu ve zararlı madde kullanımıyla ilgili okullardaki Rehber öğretmenlerin tespitleri yapılarak okul-emniyet narkotik-sağlık merkezleri aile nezdinde kurtarma çalışmalarının ivedilikle yapılacaktır. Sivil Toplum Kuruluşları, Belediyeler tarafından düzenlenen sosyal yardımlar öksüz ve yetim öğrenci tespitleri, kanser ve diğer hastalıklarla mücadele konusunda çalışmaların yapıldığı İl Sağlık Müdürü tarafında çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürlerine seslenerek, il merkezi ve ilçelerde olmak üzere Yetenekli Öğrenci Projesi kapsamında öğrencilerin özel yetenekleri doğrultusunda sınırsız imkan sunulacaktır dedi. Vali Sonel, kentimizde işsizliğin ortadan kaldırılması için istihdamda kadınlara yönelik çalışmaların devam ettiği, Pertek İlçesinde kadınlara yönelik tekstil fabrikası yapılacağı ve yeni istihdam alanlarının oluşturulacağını söyledi.” Toplantı görüş alış verişindin ardından sona erdi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi toplantısına, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Alb. Tekin Aktemur, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, İl Sağlık Müdürü Selcan Özaydın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, Merkez Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler, Okul Aile Birliği Temsilcileri, Öğrenci taşımacılığı yapan Kooperatif Başkanları ile Özel Eğitim Kurum Müdürleri katıldı. Yaşar ÇİÇEK

01-02-201801-02-201801-02-201801-02-2018

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.