TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazın kitap okuyan meslek liseli ödülü kaptı

Tunceli’de Mesleki ve Teknik Eğitim okulları arasında düzenlenen ’Kitap Okuma Etkinliği’ yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Yazın kitap okuyan meslek liseli ödülü kaptı

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yaz tatilinde liseli öğrenciler arasında düzenlediği kitap okuma yarışmasında, belirlenen 5 kitaptan yazılı sınava giren öğrenciler, ekim ayında düzenlenen komisyonda dereceye giren öğrenciler belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik ’Kitap Okuma Etkinliği’ yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu tarafından ödüllendirildi.

Aslanoğlu, ödül töreni öncesinde yarışmada birinci olan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Rojda Taşkıran, aynı okuldan ikinci 11. sınıf öğrencisi Sevkan Kazan ve yine ikinci olan Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Dilan Talan ve üçüncü olan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sezer Aksöyek ile bir süre sohbet etti.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Aslanoğlu, okumanın faydalarına değinerek, bu noktada öğretmenler başta olmak üzere herkese büyük görevler düştüğünü söyledi. İnsanın, birçok alanda başarıyı yakalayabileceğini belirten Aslanoğlu, bu nedenle çok okuyan, kendi kültürü ve değerleri ile yetişen nesillere ihtiyaç olduğunu söyledi. Daha sonra yarışmada dereceye giren öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Müdürlük makamında gerçekleştirilen ödül törenine Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, Şube Müdürü Hıdır Güleç, Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Saadet Erdinç, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selahattin Gök ve öğrenciler katıldı. Yaşar ÇİÇEK

14-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-2017

 

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.