TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı Düzenlendi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı Düzenlendi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Valilik Bahçesinde gerçekleştirilen Çelenk Sunma Töreni'nin ardından, Müdürlüğümüz tarafından Vali Mehmet Ali Türker İlkokulu Konferans Salonu'nda  Anma Programı düzenlendi.

Programa Vali Yardımcımız Sn. Kemal Sefa Gökmenoğlu, İl Müdürümüz Sn. Gürsel Ekmekci, il protokolü, şube ve okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, 4. Komando Tugay Komutanlığı personeli Topçu Üsteğmen Macit Harmancı yaptı. Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinden Doğan Efe Erdem, Çanakkale adlı şiiri okudu. Ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Çanakkale Geçilmez isimli oratoryuyu sundular. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Ali Deniz Bulut Bayrak adlı şiiri okudu. Tunceli Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Cem Mesut Mercan yönetiminde müzik dinletisi gerçekleştirildi.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" temalı resim, şiir ve kompozisyon alanlarında dereceye giren öğrencilerimize Vali Yardımcımız Sn. Kemal Sefa Gökmenoğlu tarafından ödülleri verildi.

Program, günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

18-03-202318-03-202318-03-2023
18-03-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.