TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  Tunceli'de coşkuyla kutlandı. Milli Mücadelemizin başlangıcının 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında il merkezinde tören düzenlendi. 

            19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara'nın Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı. Törene, Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğg. Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan V P.Alb.Yılmaz Ustaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Yunus Cemre Hazar, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcısı Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Alb. Sinan Şen, Kurum Amirleri, çok sayıda vatandaşlar ve gençlerimiz katıldı. 

Törende, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı`mız okundu. Törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, "Mustafa Kemal Atatürk, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti`ni Türk Gençliğine emanet etmiştir. Türk Gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Ata`sının emanetine Cumhuriyet'e sahip çıkacaktır. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk Genci Ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır. Millî Mücadeledeki inanç, birlik ve beraberliğin her zaman örnek alınarak, aynı kararlılıkla sürdürülmesi Ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bunun bozulmasına da başta Türk Gençliği olmak üzere Türk Milleti fırsat vermeyecektir 'dedi. 

Etkinlikler kapsamında, kıck boks, judo, karate, jimnastik, badminton, güreş, ayak futbolu, masa tenisi ve atletizm gösterileri düzenlendi. Programda, başarılı olan ve derece alan sporcularımıza Vali Tuncay Sonel ve protokol üyeleri tarafından çeşitli ödüller verildi. Program, Vali Tuncay Sonel' in çocuklarımız ve gençlerimizle hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

20-05-201920-05-201920-05-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.