TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 99.  yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de düzenlenen törenle kutlandı.


Kutlama programına Valimiz Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutan V. Tuğgeneral Vedat Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci ve  kurum amirleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.


            İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı´na çelenk sunulmasıyla başlayan program, Atatürk Stadyumunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, konuşmasında şunları söyledi:

 

Sayın Valim,  Sevgili Çocuklar, Değerli Misafirler ve Basınımızın Değerli Temsilcileri,

Bugün burada Ulusal Egemenliğimizi ilan ettiğimiz gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yılını kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. Bu vesile ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, sizlere saygılarımı ve sevgilerimi sunarım.

Saygıdeğer Konuklar, Sevgili Çocuklar,

23 Nisan 1920 ilk Büyük Millet Meclisinin toplandığı tarihi bir gündür. Bugün, egemenlik asıl ve yegâne sahibi olan millete devredilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

 

23 Nisan aynı zamanda dünyada başka hiçbir ülkede olmayan çocuk bayramı olarak kutlanan günüdür.

 

Bugün bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi düşünerek azimle çalışıyoruz.

Eğitim insanın kendini tanıma sürecidir. Bu süreçte insan kendini tanıdıkça yapabildiklerini anladıkça ilgi alan ve kabiliyetleri doğrultusunda gelişir. Biz Öğretmenlerde, tam bu noktada devreye girer ve onları kabiliyetleri, yetenekleri ve becerileri doğrultusunda gelişmelerine olanak tanıyacak eğitim ortamları hazırlarız. Amacımız İlimiz, Ülkemiz ve Dünya için  “İyi insan” yetiştirmektir. 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara en iyi şekilde hazırlamak, eğitimleri için imkânlar oluşturmak ve bilgi çağında kendine yetebilen ve problem çözme becerisi kazanmış bireyler olarak yetiştirmek zorundayız. Bu zorunluluk biz eğitimci ve yöneticilerin en önemli ve biricik sorumluluğudur. Onların bayramlarını en iyi şekilde kutlayabildikleri günlerde en iyi şekilde yetişmiş bireyler olmaları için sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

Saygıdeğer Konuklar, Sevgili Çocuklar,

Ulusal egemenliğimizin ilan edildiği ve dünyada ilk kez çocuklara bayram hediye edilen bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Yaşamımızın en önemli gayesi olan siz değerli çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutluyor, bayramınızın daim olması temennisi ile sevgilerimi sunuyorum.’’

Program şiirlerinin okunması, müzik dinletilerinin sunulması ve çeşitlerin gösterilerin yapılması ile sona erdi.

 24-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.