TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı.  Vatandaş ve çocuklarımızın yoğun ilgi gösterdiği kutlamalarda, çocuklarımız doyasıya eğlendi.

Kutlama programı İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin yönetici ve öğretmenlerimizin katılımı ile Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Ardından, Atatürk Stadyumunda kutlama programına devam edildi. Kutlama programına Valimiz Mehmet Ali Özkan, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, ,il protokolü, öğretmen ve öğrencilerimiz, çok sayıda vatandaşımız katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. İl Müdürümüz konuşmasında şunları söyledi: '' Sayın Valim, Sevgili Çocuklar, Kıymetli Misafirler,

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk:

''Çocuklar; geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek, hepimizin insanlık görevidir'' diyerek geleceğin çocukların elinde olduğuna inanmış ve bu nedenle 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışını çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

Çocuklar, sizler, dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülkenin çok kıymetli çocuklarısınız. Sizler bizim gözümüzün nuru, gönüllerimizin huzurusunuz. Her biriniz düşlediğimiz aydınlık geleceğin başkahramanlarısınız... Yeni bilgiler, yeni dostluklar ve aydınlık fikirlerle büyüyüp filizlenecek, geleceğimizi güzelleştireceksiniz. Sizler ilgi ve yeteneklerinizi keşfedip, hayallerinizi gerçekleştirdikçe mutlu olacak, bizler de başarılarınızla gurur duyacağız..

Sevgili Çocuklar, sevginin, masumiyetin, umudun, kardeşliğin ve barışın, temsilcileri olarak, dünyaya en anlamlı gözlerle bakan, bizlere geleceğe dair büyük umutlar veren sizlerin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor ve hepinizi sevgiyle kucaklıyor, gözlerinizden öpüyorum.

Ayrıca Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.''

İl Müdürümüzün konuşmasının ardından çocuklarımızın gösterileri başladı. Atatürk Anaokulu öğrencileri tarafından "Ront Gösterisi" sunulduktan sonra Vali Mehmet Ali Türker İlkokulu öğrencisi Ayliz Nesibe Çğlar tarafından "Bugün 23 Nisan" adlı şiir okundu. Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan step gösterisi sonrasında Özel Umudumuz Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi Ali İsmail Katırcı tarafından "İstiklal Marşı" şiiri okundu. Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri tarafından Zeybek Gösterisi sunuldu. Şehit Nedip Cengiz Eker Ortaokulu öğrencisi Arda Yüce tarafından 23 Nisan adlı şiirin okunmasının ardından Vali Mehmet Ali Türker İlkokulu öğrencileri tarafından "Hayat Bayram Olsa" isimli müzikli gösteri gerçekleştirildi. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri tarafından Halk Oyunları gösterisi sunuldu. Son olarak Yıldız Gençlik Grubu tarafından "23 Nisan Çocuk Gösterisi" gerçekleştirildi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında okullarımızda düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize Valimiz Mehmet Ali Özkan'ın ödüllerini vermesinin ardından tören sona erdi.

25-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-2022

 

 

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.