TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' Coşkuyla Kutlandı

''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı.  

Kutlama programı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin yönetici ve öğretmenlerimizin katılımı ile Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Ardından, Atatürk Stadyumu'nda kutlama programına devam edildi. Kutlama programına Valimiz Mehmet Ali Özkan, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, il protokolü, öğretmen ve öğrencilerimiz, çok sayıda vatandaşımız katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. İl Müdürümüz konuşmasında şunları söyledi: '' Sayın Valim, Sevgili Çocuklar, Kıymetli Misafirler,

23 Nisan 1920 tarihi, Türk ulusunun şanlı tarih sayfasında çok büyük önem taşımaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günün yıl dönümü her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanılmaya başlanmıştır.  

Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bayram dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl kutlanmaktadır. 

Dünyada çocukların sahip olduğu tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, hepimize kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önemle üstünde durduğu barış dolu günler tüm dünya çocuklarınca oluşturulsun. Bu bayramda öyle sağlam temeller atılsın ki sevgiyle inşa edilen barışı kimse yıkamasın...  

Sevgili çocuklar,

Sizler bizim geleceğimizsiniz. Uygar, mutlu bir dünya ve aydınlık yarınlar sizlerin bilimle, sanatla yoğrulan, spor yapan, doğayı seven, kendini ve dünyayı tanıyan iyi, bilinçli bireyler olarak yetişmenizde saklıdır.  Sizlere bugünlerinizi armağan eden Mustafa Kemal ATATÜRK'e ve silah arkadaşlarına gönülden teşekkür etmek demek, onların açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümek demektir. Yolunuz aydınlık, yüreğiniz insan sevgisiyle dolsun. 

Bu duygu ve düşüncelerle Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadeledeki silah arkadaşları olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyorum.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.''

İl Müdürümüzün konuşmasının ardından çocuklarımızın gösterileri başladı. Elti Hatun Anaokulu öğrencileri tarafından "Ront Gösterisi" sunulduktan sonra Elif Güntaş İlkokulu öğrencisi Ada Elif CESUR tarafından "Dünya Çocuk Günü" adlı şiir okundu. Atatürk Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan "Müzikli Oyun Gösterisi sonrasında Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu öğrencisi Recep Efe ERGEN tarafından "23 Nisan" adlı şiiri okundu. Elif Güntaş İlkokulu öğrencileri de "Erik Dalı" oyun gösterisini sundular. Latif Büyükdağ İlkokulu öğrencileri tarafından "Oyun Gösterisi" sunulmasının ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri tarafından Halk Oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında okullarımızda düzenlenen şiir, kompozisyon resim, çuval ve yumurta taşıma yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize Valimiz Mehmet Ali Özkan'ın ödüllerini vermesinin ardından tören sona erdi.

25-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.