TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa Aslanoğlu, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mustafa Aslanoğlu kutlama mesajında şunları söyledi:
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

            Değerli Meslektaşlarım,

 

Öğretmenler, bir milletin milli, manevi ve kültürünün temel taşları olduğu gibi, günümüze kadar insanlığın paylaştığı ilim ve fikir dünyasına kapıları açan önderlerdir. Öğretmen, yalnızca bilgi aktaran, öğreten ve eğiten bir kimse olarak değil, toplumsal rolü itibariyle de önemli bir konumdadır. Bir öğretmen, bulunduğu çevrede bir önder, bir reh­ber, bir plânlayıcı, problem çözücü, teşvik edici, bütün­leştirici ve kaynaştırıcı gibi birtakım hayatî roller üst­lenmiştir. İnanıyorum ki, ülkemiz, bu kutsal mesleğe mensup siz öğretmenler sayesinde her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

        Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK, ‘’Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.’’ diyerek öğretmenlerin toplum için ne kadar önemli olduğuna vurgu yapmıştır.

En değerli varlığımız olan çocuklarımızı ve gençlerimizi çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli kültür ve tarihimize bağlı kişiler olarak yetiştirmek için ülkemizin her yerinde her şartta fedakârca görev yapan değerli öğretmenlerimize minnet borçluyuz. Bu nedenle öğretmenlerimizi sadece bir gün değil, her gün anmalı, her gün onlara gereken önemi, değeri ve saygıyı göstermeliyiz. 

Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.