TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerle Kutlandı

 

 

 

      Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, 29.10.2017 günü saat 09.00`da Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

        

     Atatürk Şehir Stadında planlanan yağmurlu hava durumundan dolayı kapalı spor salonuna alınan  kutlama programına Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutan Vekili Tuğg. Vedat Çolak 4. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Özgür Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ersin Tursun, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Baro Başkanı Barış Yıldırım, Vali Yardımcılarımız Hasan Çiçek ve Selçuk Yosunkaya,  İl Jandarma Komutan Vekili Albay Ali Kahraman, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Milli Eğitim Müdür V. Mustafa Aslanoğlu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları, er ve erbaşlar, emniyet personeli ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

 

     Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel protokol üyelerinin, askerlerin,  emniyet mensuplarının, öğrencilerin ve vatandaşların bayramlarını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile devam eden kutlama programı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajının okunması ile devam etti.

 

      Programda konuşan Valimiz Tuncay Sonel yaptığı açıklamada:

 

      “Saygıdeğer mesai arkadaşlarım, Cumhuriyet ile yaşıt dede ve ninelerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz, geleceğin teminatı sevgili çocuklarımız, çok kıymetli öğretmenlerimiz, kahraman güvenlik güçlerimiz, kıymetli Tuncelili hemşerilerimiz ve değerli basın temsilcilerimiz öncelikle Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutluyorum.

        Türkiye Cumhuriyet’i 94 yıl önce bugün tarihteki yerini almıştır ve Allah’ın izniyle sonsuza dek de alacaktır. Kurtuluş Savaşı’nın zirvesi olan Cumhuriyetimizin asıl amacı ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmaktır. Bu vesileyle bu toprakları vatan yapan ecdadımız başta olmak üzere Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmetle minnetle ve şükranla anıyorum.

        Türkiye Cumhuriyeti bulunduğu coğrafya itibari ile bir yıldız gibi parlamaktadır. Bu güzel ülkede; hem içeride hem dışarıda maalesef hainler olmaktadır. En son 15 Temmuz’da hain darbe girişimi yaşadık. O yüzden adı ister FETÖ, ister PKK ister DEAŞ, ister DHKPC hangi terör örgütü olursa olsun, Yüce Rabbim vatanımıza ve milletimize rengini şehitlerimiz kanından alan beyaz ay yıldızlı al bayrağımıza göz dikenlere fırsat vermesin inşallah.

 

         Birlik ve beraberliğimizden taviz vermediğimiz sürece bu coğrafyada ebediyen huzur ve mutluluk içerisinde yaşayacağız.

 

        Tunceli’de 4 aydan beri görev yapmaktayız. Güzel bir çalışma ekibimiz var. Tunceli’de Kamu Kurum ve Kuruluşları uyum ve işbirliği içerisinde çalışmaktadır. Çok güzel projeler birer birer hayata geçmektedir. Bu hoşgörü ve uyum içerisindeki çalışmalarımıza katkılarından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Bakanlarımıza gerekli desteği verdiklerinden dolayı Tunceli Halkımız adına teşekkür ediyor, projelerde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

 

 

         Sevgili Çocuklar, Sevgili Gençler;

 

         Tunceli olarak eğitim ve öğretimde başarılıyız. Bu manada emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimize ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sevgili çocuklar ve gençler; sizler de okuyacaksınız, bu aziz millet için güzel işler yapacaksınız. Yeter ki hepiniz çalışın, yeter ki hedefinizi belirleyin. Devletimiz var olduğu sürece sizlere her türlü imkânı sunmaya devam edecektir. Bu memleketin kıymetini bilin, birlik ve beraberliğinizden taviz vermeyin.

        Bu duygu ve düşüncelerle bizlere Cumhuriyeti armağan eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor,  tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

        Bir kez daha Cumhuriyetimizin 94. yılını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

 

 

        Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması ile devam edilen törende, Bingöl ve Trabzon illerinden gelen öğrencilerin halk oyunları gösterisi yapıldı. Daha sonra Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutan Vekili Tuğg. Vedat Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdiler.  Resmigeçit töreni ile tören sona erdi.

30-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-2017

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.