TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AR-GE Birimi ve Tunceli Belediyesi işbirliği ile Uzman Psikolojik Danışman Selçuk Duman Seminerleri yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi ve Tunceli Belediyesi işbirliği ile ilimiz merkez liselerindeki öğrencilere ve anne babalara yönelik 3 gün seminerler düzenlendi. 
AR-GE Birimi ve Tunceli Belediyesi işbirliği ile Uzman Psikolojik Danışman Selçuk Duman Seminerleri yapıldı.

Merkez liselerdeki 12. 11. 10. ve 9.cu sınıf öğrencilerine Uzman Psikolojik Danışman Selçuk Duman tarafından Sınav Kaygısı ve Heyecanı, Hedef Belirleme, Sınav Motivasyonu, Ergenlik ve İnternet Bağımlılığı konularında 3 gün boyunca seminerler verildi. Seminerin açılış konuşmasını yapan şube müdürü Baran Cengiz, seminere gelen öğrencilere şunları söyledi:  Eğitim hayatınızın kuşkusuz en önemli dönüm noktasındasınız. Geleceğinizi büyük ölçüde belirleyeceğiniz bu dönemlerde muhakkak ki çeşitli zorluklar ve sıkıntılar yaşamaktasınız. Hedef belirleme, belirlediğiniz hedefe doğru ilerleme gibi konularda sistem içinde kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarınızın da olması oldukça doğal. Bizler sizlerin bu dönemi olabilecek en sağlıklı şekilde atlatmanız için müdürlük olarak her zaman  yanınızdayız. Arzu ettiğimiz çağdaş ve modern bir ülkeye mutlu bireyler yetiştirmek bizim önceliğimiz. Bu bağlamda bu seminerleri düzenliyor, bu çalışmaların sizler için faydalı olacağına inanıyoruz. Sınav Kaygısı, Motivasyon ve İnternet Bağımlılığı seminerinin güzel geçmesi dileklerimle hayatınızda mutluluklar, gireceğiniz sınavlarda da başarılar diliyorum. İlimize gelen Sayın Selçuk Duman’a ve katkılarından dolayı Tunceli Valisi ve Belediye Başkan V. Sayın Osman Kaymak’a ve Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı V. Sayın Hasan Çiçek’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum.’’

Tunceli Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda  düzenlenen seminerlerde öğrencilere zaman zaman sorular soran ve onları da seminerin aktif bir parçası haline getiren  Selçuk Duman, seminer konularının dışında hayatta mutlu olma, başarılı olma, sorunlara yaklaşım biçimlerimiz gibi konularda da öğrencilerde farkındalık yarattı.  Son seansta ‘’Aile İçi Sağlıklı İletişim’’ konusuyla velilerle buluşan Duman, ebeveyn-çocuk iletişimine dair velilerle son derece yararlı ve keyifli bir sohbette bulundu.

 

 

Seminerin ardından Uzman Psikolojik Danışman Selçuk Duman ve AR-GE Biriminden Olcay Ekinci Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı V. Hasan ÇİÇEK’i makamında ziyaret etti.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yrd./Belediye Bşk. Yrd.V. Hasan ÇİÇEK, Selçuk Duman’a  teşekkür ederek çiçek takdim etti.


02-06-201702-06-201702-06-201702-06-201702-06-201702-06-201702-06-2017

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.