TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU PROJESİ

  MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI TÜM KURUMLAR BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU KABUL EDİLDİ  
BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU PROJESİ

 

                      Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı projeleri kapsamında okulların hijyen , sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi amacıyla okullarımızda iyi uygulamalar desteklenmiştir. Bu amaçla ülke genelinde yapılan ''Beyaz Bayrak'' yarışında Temmuz 2019 verilerine göre ilimiz genelindeki tüm okullarda  ''Beyaz Bayrak   ve Beslenme Dostu'' okul oranının %100 olduğu belirtilmiş ve ilimiz ülke genelinde birinci olmuştur.  Başta Sayın  Valimiz Tuncay   SONEL olmak üzere ,  İl Sağlık Müdürü Dr. Sercan ÖZAYDIN ve personelinin , İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi personelinin, okul müdürlerimizin , öğrenci ve velilerimizin çalışmaları sayesinde bu başarı elde edilmiştir.

                  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve  hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi kurumlarımızın da önceliği olmuştur. ''Beyaz Bayrak '' projesi kapsamında İlimizdeki okullarda sağlığın korunması ve geliştirilmesinde özverili çalışmalar yaparak geleceğimizin temsilcisi öğrencilerimize  hijyenik ve sağlıklı bir eğitim-öğretim ortamı sağlanması için emek veren yukarıda adı geçen ve geçmeyen bütün kişi ve kurumlara teşekkür ederiz.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Gürsel EKMEKCİ 

                                                                                                                                                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.