TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bir Harf Öğretenle Bir Fincan Kahve ""Bir Harf Öğretenle Bir Fincan Kahve" projesi kapsamında bin 23 öğretmenimiz öğrencilerimizi evinde ziyaret etti.

 

05.11.2019 Salı günü ilimiz Merkez ve ilçelerdeki bütün öğretmenlerimiz öğretmen -veli ilişkisini arttırmak ve velilerin eğitimdeki yerinin önemine dair farkındalık yaratmak için bir öğrencisini evinde ziyaret etti.

Veliler ve biz eğitimcilerin benzer tutum ve davranışlarla hareket ettiğinde, çocuklarımızın başarılarının artacağını ve öğrencilerimizin eğitim ve davranışlarında karşılaştığımız olumsuzlukların azalacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel EKMEKCİ : " Çocukların okuldaki yaşantılarını takip edebiliyoruz fakat evde neler yaşıyor bilmiyoruz. Onların ev hayatlarını bilmeden okul yaşantılarını düzenleyemiyoruz. Bu amaçta Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı projeyi ilimizde de başlattık. Bu durum bir günle sınırlı kalmasın istiyoruz, devamı olacak. Öğrenciler öğretmenlerini evde görünce çok mutlu oldu. Kendini daha güçlü hissettiğini gördüm. Çocuğun evdeki eksikliğine göre öğretmenler ihtiyaçlarını karşılayacak. Projeyi altı il aynı anda başlattık. Tunceli'de bin 23 tane öğretmenimiz öğrenciler ve velilerle buluştu. Çocuklarımızın ilk sosyal çevresini aileleri oluşturuyor ve hayat boyu onlara eşlik ediyorlar. Velilerin onların eğitimindeki yeri ve önemi çok büyük. Başarının devamlılığını sağlama konusunda tamamlayıcı bir rolleri var. Bütün gayemiz, öğrencilerimizin mutlu ve sağlıklı bir eğitim-öğretim hayatı geçirerek hayatta emin adımlarla yürüyecekleri güzel bir gelecek inşa etmeleridir. Bu amaç doğrultusunda velilerimizin de verdikleri emek ve gösterdikleri hassasiyet önemli. Ayrıca öğrencilerimizin yaşadıkları ortam ve koşulları bilmeden onları anlamak mümkün olmayacaktır. Yaşadıkları ortamı öğrenmek; onların hayatına, çevresine ve eğitimine olan ilgi ve samimiyetimizi göstermek ve eksikleri gidermek adına öğrencilerimizi evlerinde ziyaret ettik. Ziyaretlerde velilerimizin memnuniyetine, öğrencilerimizin de mutluluğuna şahit olduk. " dedi.

Projeyi çok beğendiğini aktaran öğrencilerden Boran Cem Yıkılmaz: "Keşke hep devam etse. Öğretmenimi evimde gördüm , çok mutlu oldum." İfadelerini kullandı.


07-11-201907-11-201907-11-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.